Jak požádat o půjčku od soukromého věřitele?

Pokud hledáte soukromého poskytovatele hotovostních peněz, je nutné si uvědomit, co od dlužníků očekává. Soukromí věřitelé obvykle požadují nějakou formu zajištění jako záruku za půjčku.

Může se jednat o dům nebo nemovitost, kterou plně vlastníte, o druhé bydlení s vlastním kapitálem nebo o investiční nemovitost, kde má investor úvěr.

Prvním krokem k získání soukromé půjčky z hotovostních peněz je kontaktovat potenciální věřitele a informovat se, zda nabízejí půjčky ve vaší oblasti a jaké jsou jejich požadavky. Pro úspěch v procesu žádosti o tvrdé peníze je nezbytné Zde je několik pokynů, kterými se můžete řídit

Určete si, kolik peněz si chcete půjčit

Předtím, než se spojíte s věřitelem poskytujícím tvrdé peníze, musíte vědět, kolik peněz si chcete půjčit a na co budou použity. Většinou se jedná o krátkodobý úvěr na nákup nemovitosti za účelem investice do nemovitosti. V těchto případech věřitel obvykle očekává, že budete mít 20 % nákladů z vlastních zdrojů.

Zálohu na nemovitost je možné uhradit z hotovostních peněz, ale záleží na poskytovateli úvěru. Ti, kteří mají s investováním do nemovitostí bohaté zkušenosti, nemusí tvrdé peníze potřebovat, protože mají dostatek kapitálu k investování.

Srovnání různých úrokových sazeb

Pokud se poohlížíte po věřiteli, který vám půjčí peníze natvrdo, měli byste si před rozhodnutím, od koho si půjčíte, porovnat úrokové sazby a další poplatky, které si účtují.

Jaké poplatky jsou účtovány? Existují nějaké poplatky za zřízení? Budou dlužníkovi účtovány poplatky za prodlení, pokud se opozdí s úhradou měsíční splátky? Než se dohodnete na jakékoli půjčce se soukromým poskytovatelem hotovostních peněz, měli byste se ujistit, že máte všechny poplatky v písemné podobě.

V dnešní době vám internet může poskytnout informace o různých věřitelích hotovostních peněz, kteří jsou k dispozici. Můžete najít webové stránky, které nabízejí adresář potenciálních věřitelů spolu s jejich recenzemi.

Může vám pomoci při rozhodování o tom, kterou možnost zvolit. To může být velmi výhodné, když poprvé vstupujete do světa půjček z hotovostních peněz.

Poohlédněte se po nejlepších úvěrových podmínkách

Při žádosti o půjčku se ujistěte, že je vhodná pro vaši konkrétní situaci. Ověřením informací o příjmech a zaměstnání a prověřením úvěrového skóre a poměru dluhu k příjmům se ujistíte, že jste způsobilí k získání půjčky.

Při nákupu se ujistěte, že ceny a podmínky odpovídají vašemu rozpočtu a že jste schopni nákup dokončit do 30 dnů nebo dříve.

Při žádosti o půjčku od soukromého poskytovatele hotovostních peněz se ujistěte, že je vaše žádost jasná a stručná, aby mohla být rychle zpracována.

Než začnete vyplňovat žádost, ujistěte se, že máte všechny potřebné informace. Zvláště důležité je vědět, kolik peněz potřebujete a na co jsou určeny.

Připravte si dokumentaci

Je výhodné mít připravenou veškerou dokumentaci ještě předtím, než se obrátíte na potenciální věřitele, protože to pomůže rychlejšímu průběhu procesu, když najdete soukromého věřitele na těžké peníze.

Měli byste být připraveni předložit seznam svých finančních institucí, aktuální zůstatky a splátky hypotéky, daňová přiznání za poslední dva roky a další dokumenty, které vám usnadní transakci.

Pokud se rozhodnete půjčit si od soukromého investora namísto banky, bude očekávat, že uvidí výpisy o peněžních tocích minimálně za posledních šest měsíců.

Zajistěte, aby se vaše žádost snadno četla a vyplňovala

Čím důkladnější a přesnější bude vaše žádost o soukromou půjčku na těžko, tím jednodušší bude pro věřitele její zpracování.

Bude méně formulářů, které je třeba vyžádat z jiných zdrojů, například od úvěrových úřadů nebo odhadců nemovitostí. Čím méně času strávíte ověřováním informací, tím rychleji může věřitel rozhodnout.

Při hledání soukromého poskytovatele hotovostních peněz se ujistěte, že bere v úvahu všechny vaše kvalifikační předpoklady a že úroková sazba, kterou nabízí, je konkurenceschopná s ostatními věřiteli.

Ujistěte se, že půjčka je v souladu s vaší celkovou finanční situací a že odpovídá vašemu plánovanému cash flow. Pokud budete při žádosti o soukromé půjčky na těžko dodržovat tento postup, můžete si být jisti, že při jednání s tímto typem věřitele učiníte to nejlepší rozhodnutí.

Věnujte pozornost detailům

Pokud jste byli předem schváleni pro půjčku z hotovostních peněz, měli byste být informováni o tom, kdy bude půjčka financována, obvykle do pěti dnů, pokud máte všechny potřebné dokumenty. V opačném případě může proces trvat až 30 dní od podání žádosti.

Uvědomte si, že s transakcí může být spojen poplatek za poskytnutí úvěru, diskontní body (sloužící ke snížení úrokové sazby) a další poplatky. Pokud budete o těchto nákladech vědět předem, budete mít lepší pozici, až najdete věřitele, který je ochoten s vámi spolupracovat.

Identifikace zajištění

nemovitost, auto, loď nebo jiný cenný majetek Při hledání soukromého věřitele hotovostních peněz je nutné mít na paměti, že bude pravděpodobně nutné zajištění. Toto zajištění by mělo mít hodnotu a může mít podobu nemovitosti, automobilu, lodi nebo jiného cenného majetku.

, je cenným přínosem Nemovitosti, jako jsou volné pozemky nebo nemovitosti s již postavenou budovou, jsou mimořádně cenným aktivem.

- jsou na vzestupu, protože stále více lidí využívá této možnosti k získání pozemků, které potřebují pro své podnikání. Úvěr zajištěný pouze pozemkem je stále oblíbenější, protože stále více lidí využívá této možnosti k získání pozemku potřebného pro své podnikání.

Osobní majetek, jako jsou akcie, dluhopisy a jiné cenné papíry

Při předběžném schválení půjčky na těžké peníze věřitel pravděpodobně použije odhad, aby určil reálnou hodnotu majetku, který slouží jako zástava. V opačném případě bude úroková sazba mnohem vyšší než obvykle, protože se výrazně zvyšuje riziko. Měli byste se také ujistit, že máte dostatečný příjem na pokrytí měsíčních splátek, pokud používáte svůj dům jako zástavu.

Zvolte správnou délku půjčky

Délka trvání vaší půjčky na těžké peníze bude do značné míry záviset na tom, jakou zástavu složíte. Pokud jako zástavu používáte pozemek se stávajícími stavbami, měli byste počítat s tím, že půjčka nebude delší než jeden rok. Úvěry, které jako zástavu využívají nezastavěné nemovitosti, mohou trvat až tři roky.

Pokud hledáte soukromé věřitele hotovostních peněz, nezapomeňte prozkoumat, co nabízejí a zda jsou jejich sazby přiměřené. Kromě toho se ujistěte, že podmínky jsou v souladu s vašimi finančními cíli.

Existuje řada způsobů, jak získat schválení půjčky z hotovostních  peněz, ale je nezbytné, abyste věděli, co vám věřitel může poskytnout a zda jsou jeho sazby konkurenceschopné.

Na příslušných internetových stránkách můžete porovnat úrokové sazby a najít recenze věřitelů. Poskytnutí kompletního balíčku žádosti navíc usnadní věřitelům zpracování žádosti, protože nebudou muset vyžadovat informace z jiných zdrojů, jako jsou úvěrové úřady nebo odhadci nemovitostí.

Pokud před získáním půjčky od soukromého věřitele s tvrdými penězi poskytnete zástavu, můžete se vyhnout velkému zvýšení úrokové sazby.

Publikováno: 12. 02. 2023

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: soukromá půjčka | hotovost