Domácí posilovna: Minimalismus je IN!

Vzpomínáte si na podnikatelské baroko? Obrovské a všemožně členěné domy umístěné na ještě větších pozemcích a obehnané vysokou zdí nebo okrasným plotem. Staly se symbolem Čechů, kteří po revoluci přišli jednoduše k penězům a svůj nově nabytý majetek dávali všem na odiv. Součástí těchto domů byly velmi často také pompézní domácí posilovny vybavené složitými posilovacími stroji, běžeckými pásy, rotopedy a dalším možným i nemožným. Fakt, že zdravý životní styl nepatřil v devadesátkách k tomu nejpopulárnějšímu u nás, byl v tomto ohledu naprosto bezpředmětný.

Realita 21. století a především posledních let je úplně někde jinde. Lidé se v důsledku zvyšujících se cen nemovitostí stále častěji stěhují do malých rodinných domů nebo bytů, kde často není místa nazbyt. Zároveň však více než kdy jindy roste chuť hýbat se a žít zdravě. S tímto trendem je samozřejmě spojeno také domácí posilování.

Na místo složitých a na skladování velmi náročných cvičebních strojů, které jsou zmíněné výše, roste poptávka po minimalistických cvičebních pomůckách, které zpestří každý domácí workout a po tréninku není problém schovat je pod postel nebo do skříně.

Především vyznavači funkčních tréninků, kruhových workoutů nebo HIITů ocení kvalitní podložku na cvičení, kterou může v nejhorším nahradit obyčejná osuška. Všechny druhy svalů procvičíte také s pomocí posilovací gumy, která nabízí obrovskou variabilitu a vleze se vám přitom doslova do kapsy. O něco větší, ale stále jednoduše skladné, jsou pak třeba bosu a stepper, které ocení naprostý amatér stejně jako profesionální sportovec.

Pokud jste vyznavači silového tréninku, potom si na místo složitých posilovacích věží, kladek a laviček vystačíte s obyčejnými nakládacími jednoručkami nebo kettlebellem. Možností je skutečně nepřeberné množství a vybrat si tak jednoduše může skutečně každý.

Publikováno: 26. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková