TOP vychytávky pro maminky a děti

Vstup do školního světa je jedním z důležitých milníků nejen v životě dítěte, ale i jeho rodičů. Přináší s sebou nové výzvy, zkušenosti a příležitosti, které taktéž formují budoucnost ratolesti. O hladký průběh školního roku se postarají různé praktické vychytávky a pomůcky. V následujících řádcích vám představíme klíčové potřeby pro děti.

Plánovač nebo diář

Velice užitečným nástrojem je diář, který dětem pomáhá organizovat, plánovat a odpovědně se starat o své školní povinnosti. Do diáře si zapisují úkoly, termíny testů, deadline projektů a podobně. Zkrátka si vytvoří přehled o tom, co je potřebuje udělat, a hlavně kdy.

Sice si to asi ani neuvědomujete, ale diář podporuje samostatnost a zodpovědnost, navíc se školák naučí lépe si plánovat čas.

Jmenovky na oblečení pro děti

Děti často ztrácí své věci, a to i oblečení. Razítka na oblečení jsou způsob, jak něčemu takovému zabránit. V mnoha školách a školkách navíc děti nosí podobné oblečení, přičemž razítka s oblíbeným motivem pomáhají ratolestem rozpoznat, co je tedy jeho a co kamaráda.

Jmenovky na oblečení pro děti existují v mnoha variantách, ovšem velice zajímavý koncept představil projekt MAMACHICK. Ve svém portfoliu totiž má elegantní razítko na textil – na oblečení, které vydrží až 50 vyprání.

Organizér na stěnu

Jedná se o magnetickou nástěnnou tabulku, případně tabuli, na kterou si děti připevní poznámky, úkoly a plány. Jako organizér by se dal chápat i velký kalendář, do něhož si zaznamenáte se svými dětmi důležité termíny.

Ergonomická židle a stůl

Ergonomický nábytek v dětském pokoji rozhodně nesmí chybět, protože má pozitivní dopady na komfort, zdraví, ba dokonce i učení jako takové. Ergonomicky navržené stoly a židle se přizpůsobí tělu dítěte, což umožňuje zachovat optimální polohu zad, krční páteře a taktéž končetin. Předchází se tím vzniku nepříjemných posturálních problémů a bolestí zad.

Ergonomický nábytek podporuje koncentraci a učení, protože správně nastavené prostředí stimuluje lepší soustředění dětí.

Kvalitní školní batoh

Školní batoh by měl splňovat hned několik klíčových kritérií, aby byl pohodlný, funkční a odolný. Existuje hned několik parametrů, na které byste se měli zaměřit. Batoh by měl mít ergonomicky tvarovaný zádový panel a polstrované ramenní popruhy, čímž se minimalizuje tlak vyvíjený na páteř.

Ideální je pásový pás, neboť se váha batohu rozloží i na boky a pánev, což snižuje zátěž na záda. Vsaďte na odolný materiál, který zvládne různé nárazy. Přece jen, školáci nejsou moc opatrní na své batohy. V neposlední řadě nepodceňujte úložný prostor, reflexní prvky, ale ani zipy.

Aroma lampa

V domácnostech nachází uplatnění i aroma lampa – difuzér Dottera. Slouží k šíření vůni do prostoru pomocí tepla. Kombinuje estetický design s aromaterapeutickými vlastnostmi. Existují i dětské motivy, takže aroma lampu můžete umístit klidně i do dětského pokoje, aniž byste nějak narušili jeho dětský vzhled.

Aroma lampa provádí aromaterapii, přičemž se využívá esenciálních olejů z rostlin k podpoře fyzického, emocionálního a mentálního zdraví. Esenciální oleje mají na náladu pozitivní účinky, navíc pomáhají při relaxaci, koncentraci, ba i zlepšení imunity. Vytváří příjemnou atmosféru.

Další praktické vychytávky

Pořiďte svému dítěti také šňůrku na klíče, kam si připevní klíče od domova i zámku na skříňku. Nezapomeňte na zápisník nebo deník, protože ratolesti si začnou dříve nebo později psát deník o svých pokrocích. Také jsou ideální volbou hodinky, protože i pro školáky je důležité sledovat čas během dne.

Škola je pro děti důležitá, ale naštěstí existují pomůcky, které průběh školního roku velice zpříjemňují a usnadňují.

Publikováno: 07. 09. 2023

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková