Méně známé čínské e-shopy - proč je využít a co nabízí?

Čínské e-shopy se staly oblíbeným místem pro nakupování nejrůznějšího zboží. Dá se zde sehnat téměř vše, na co člověk pomyslí. Zákazníci nejraději ze zahraničí nakupují především oblečení, doplňky do domácnosti či elektroniku a příslušenství. Jaké jsou méně známé čínské e-shopy a proč je využít?

Nakupující často preferují velké čínské e-shopy, které na trhu fungují již dlouhou dobu a mají spoustu pozitivních recenzí. Mezi ně patří například AliExpress nebo Wish. Tyto internetové obchody jsou ověřené a na otázku, zda je AliExpress či Wish bezpečný lze tak najít odpověď celkem snadno a rychle. Dá se však důvěřovat i těm méně známým?

Popularita těchto čínských gigantů zastiňuje mnoho menších e-shopů, které patří také mezi ověřené obchodníky a vyplatí se na nich nakupovat. Informace o nákupech z Číny lze nalézt pohromadě na stránkách poradny pro nákupy z Číny.

Proč využít méně známé čínské e-shopy?

I méně známé e-shopy mohou svým zákazníkům přinášet výhody. Nemají možná tak rozsáhlý sortiment jako výše zmíněný AliExpress, často však prodávají kvalitnější zboží či se odlišují nápaditými produkty. Nespornou výhodou mohou být také sklady v Evropské unii nebo přehlednější webové prostředí.

Méně známé čínské e-shopy se obvykle specializují na jeden typ zboží. Většinou se jedná o levné oblečení z Číny nebo elektroniku.

TIP: Čínské e-shopy přináší zákazníkům opravdu bezkonkurenční ceny. Ještě více ušetřit však lze s kartou Crypto.com.

Tipy na méně známé e-shopy

Mezi ověřené módní e-shopy, které mezi českými zákazníky nejsou příliš známé, patří například e-shop Shein. Nabídka tohoto internetového obchodu je velmi rozmanitá, jelikož módní kousky navrhují designéři, které Shein zaměstnává. Důraz je kladen na kvalitu materiálu i originalitu módních kousků.

Mezi další výhodné módní e-shopy patří:

  • Zaful

  • NewChic

  • ChicMe

  • Dresslink

  • LightInTheBox

Elektronika patří rovněž mezi oblíbené části sortimentu čínských e-shopů. Mezi e-shopy se zaměřením na elektroniku můžeme nalézt například MiniInTheBox. Tento obchod se specializuje právě na prodej mobilních telefonů a jiné elektroniky. V nabídce pak samozřejmě nechybí ani příslušenství a doplňky.

Podobným e-shopem je také Cafago, které je mezi svými zákazníky oblíbené zejména díky kvalitě svých výrobků. Tento e-shop také dosahuje velmi dobrého hodnocení.

Pozor na podvodné e-shopy

Všechny výše zmíněné e-shopy patří mezi ověřené čínské obchodníky. Některé z nich fungují jako jakési tržiště, kde se střetává nabídka mnoha prodejců. Jiní jsou naopak koncovým prodejcem, a za své zboží tak nesou odpovědnost sami.

Na internetu se však mimo poctivých prodejců pohybuje i mnoho podvodníků, jejichž hlavním cílem je okrást důvěřivé nakupující. Důležité je proto být při nákupech z ciziny vždy na pozoru a pozorně číst recenze ostatních zákazníků.

Recenze a hodnocení jsou totiž často spolehlivými ukazateli kvality e-shopu. Zmiňuje-li většina hodnotících ve svých recenzích nedoručené zboží, pravděpodobnost, že se jedná o podvod, se tím zvyšuje. Ne vždy však negativní recenze automaticky znamenají, že jde o podvodný e-shop.

Mezi další ukazatele patří především nezvyklé platební metody, například platba bankovním převodem. Podstatná je také doba působení e-shopu na trhu, podvodné internetové obchody obvykle nezůstávají dostupné dlouhou dobu, aby nedošlo k jejich odhalení.

Nevýhody čínských e-shopů

S určitými komplikacemi je při objednávání zboží z Číny vždy potřeba počítat. Největší nevýhodou je jednoznačně dlouhá doba doručení a častá zpoždění v dodání zásilky. Zboží se tak vyplatí objednat vždy včas a poté nezbývá než trpělivě čekat.

Produkty z Číny také bohužel nejsou vždy kvalitní. Může se stát, že materiál nebude vyhovovat standardům kvality, na který jsou zákazníci zvyklí z českých e-shopů. Zboží navíc někdy dorazí poškozené. V takových případech se stačí obrátit na zákaznický servis daného e-shopu a přistoupit k reklamaci zboží z Číny.

Publikováno: 19. 02. 2021

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková