Stačí pár detailů a vaše nálada bude hned lepší

Místo k odpočinku a načerpání nových sil - takový by měl být i váš příbytek. Máte pocit, že v této oblasti by bylo třeba u vás doma něco zlepšit? Inspirujte se našimi tipy a vychutnejte si každou jednu chvíli v pohodlí domova i po tom nejtěžším dni!

Vsaďte na květiny

Američtí vědci zjistili, že květiny jsou přirozeným a zdravým prostředkem k ovlivnění nálad a mají bezprostřední vliv na štěstí. Vyvolávají totiž pocity radosti a vděčnosti. Nemluvě o tom, že jejich schopnost čistit vzduch je prospěšná i pro vaše fyzické zdraví.

Obklopte se správnými barvami

Uklidňujícím a relaxačně působí hlavně modré a zelené odstíny. I proto se velmi často používají v ložnicích, přičemž se předpokládá, že čím tmavší odstín, tím výraznější účinek. Pokud nemáte ve svém bytě stěny vymalované v těchto barvách, využijte moderní techniku. Díky moderní žárovce a aplikaci ve vašem mobilu můžete měnit osvětlení podle vašich představ. A to dokonce i na dálku. Příjemná atmosféra tak na vás bude čekat, jakmile vejdete do bytu.

Nechte se unášet hudbou

Hudba má vědecky prokázané pozitivní účinky na naše duševní rozpoložení. Chcete, aby vás příjemné tóny vítali už ve chvíli, když otevřete dveře svého bytu? Využijte mobilní aplikaci, pro kterou je to hračka. Můžete si také předem nastavit vhodnou muziku k různým činnostem. Vždyť co vám připomene, že je čas na cvičení lépe, než vaše oblíbené rychlé hity? Díky prvkem inteligentní domácnosti si můžete nastavit, že začnou hrát například každý druhý den od sedmé do půl osmé. Vám zbývá jen postavit se a začít se hýbat. Využít lze i mnoho jiných scénářů - například, že se melodie rozezní jakmile vstoupíte do kuchyně či ložnice.

Vychutnejte si voňavý koupel

Ve vaně plné příjemně teplé vody zapomenete na všechny starosti a problémy. Do koupele nezapomeňte přidat mořskou sůl a uklidňující esenciální oleje, jako například levandulový. Celou atmosféru si můžete zpříjemnit sklenkou šampaňského či zdravého ovocného smoothie. Výborná je i hořká čokoláda nebo oříšky. Jsou zdroji aminokyseliny tryptofan i dalších látek, které stimulují produkci hormonů potřebných pro dobrou náladu.

Zlepšete si náladu doplňky

Spolu s blížící se jarem je načase pustit trochu čerstvého vánku i do vaší domácnosti. Pestré světlé polštáře či závěsy rozzáří celou místnost. Interiér osvěží i kytice řezaných květin v nové váze a stolování zas dodá cveng růžový, žlutý či světlezelený ubrus.

Pusťte si ten správný program

Je dokázáno, že smích léčí tělo i duši, a přitom je úplně jedno, jestli se smějete od srdce na konkrétní situaci, nebo si smích "přivoláte". Zkuste si tedy pustit oblíbenou komedii nebo vtipné video, či přečíst pár vtipů.

Probuďte se jako v pohádce

Příjemné ranní vstávání z postele je základem dobré nálady. Časy, kdy nás budil za tmy ostrý zbuk budíku jsou minulostí. Dnes stačí mít inteligentní zásuvky, na kterou napojíte rádio a světlo a ze probouzení se stane rituál. Nejdříve zazní například jemné tóny hudby, pak se postupně začne rozsvěcet světlo v barvě, kterou si vyberete. Dostanete tak šanci dosnít svůj sen, pomalu se probrat a s úsměvem začít nový den.

Proměňte kuchyni na čajovnu

Zapalte si po náročném dni svíčku a připravte voňavý čaj. Příroda nám nadělila léčivé rostliny, které blahodárně působí i na nervovou soustavu. Po kterých sáhnout? Výborný je zápar z třezalky tečkované, levandule lékařské, heřmánku nebo kozlíku. Kromě chuti nezapomeňte vnímat i jejich božskou aroma.

Publikováno: 23. 06. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: barvy a nálada