Jak postupovat při prodeji vozidla

Potřebujete použít finance za své vozidlo k dalším účelům? Je na čase prodat svůj automobil a zaměřit se na výběr správného partnera pro prodej. Jak postupovat?

Vyberte si společnost, kde své auto prodáte

Můžete zkusit několik možností a zjistit, kde vám za auto dají nejvíce. Výkup vozidel většinou vychází nejlépe, jelikož vám dá za vaše auto nejvyšší částku ihned na ruku nebo na účet. Na nic nečekáte, finance máte ihned k dispozici. Při podpisu smlouvy je vám vyplacena částka. Výkup auta má navíc pro své klienty přichystaný bezplatný právní servis. S výkupem nemusíte navštěvovat úřady, vše zajistí za vás. Další možností je prodat vozidlo pomocí autobazaru. Zde ale většinou čekáte několik týdnů, než se na vás dostane řada. Současně také výkupní cena vozidla bývá nižší, je totiž snížena o provizi autobazaru. Prodej samozřejmě můžete nechat zcela na vás a pustit se do toho sami. Je ale třeba počítat s tím, že to může trvat i několik měsíců. Mezitím stále auto musíte udržovat a starat se o to, aby bylo v dobrém stavu pro případné zájemce.

Nezapomeňte na vyčerpávající informace o autě

Až budete hovořit o svém vozidle, nebo když budete psát prodejní inzerát, nezapomeňte uvést vyčerpávající informace o vašem autě. Budete k tomu potřebovat základní informace z velkého technického průkazu, ale i spoustu dalších údajů. Typicky se uvádí stav ujetých kilometrů, závady na vozidle, extra vybavení nebo přídavné prvky, které jste do auta nechali nainstalovat. Vše uveďte podle pravdy, abyste přilákali pouze ty zákazníky, kteří o vozidlo mají skutečně zájem. Neztrácejte čas uváděním nepravdivých informací. Nyní již jen stačí pořídit automobilu reprezentativní fotografie, a můžete se vrhnout do prodeje svého vozidla. Kontaktujte společnost, kterou jste si pro prodej vybrali a následně použijte získané finance pro další životní projekt.

Publikováno: 29. 07. 2022

Kategorie: Auto

Autor: Barbora Jiroušková