Zajímavosti

Hledáte netradiční program v Praze? 5 tipů na aktivity, které by vás možná nenapadly

Chystáte se do Prahy a přemýšlíte, co všechno tam budete dělat? Máme pro vás 5 tipů na aktivity, které by vás možná vůbec nenapadly. V metropoli nemusíte jen obdivovat orloj a prodírat se napříč Karlovým mostem plným turistů. Vyzkoušejte také méně typické, leč neméně působivé atrakce.

1. Netypická muzea

Národní muzeum zná každý, možná jste byli i v jeho dalších budovách kromě té nejznámější na Václavském náměstí. Co si ale vyzkoušet trochu netypičtější muzea? Čekají na vás muzeum čokolády, voskových figurín, mučících nástrojů nebo třeba erotických pomůcek. Zkrátka pro každého něco.

2. Vyhlídková plavba po Vltavě

Vyhlídková plavba lodí vám ukáže Prahu z nového, dosud nepoznaného úhlu. Místa lze rezervovat předem na internetu, většinou se ale dají jízdenky zakoupit přímo na místě bezprostředně před plavbou. V letních měsících si také můžete půjčit loďky nebo šlapadla.

3. Jumpcentrum

Jumpcentra se pozvolna dostávají i do dalších měst, ještě ovšem nejsou zrovna dostupnou atrakcí. Využijte toho, že budete v Praze, a navštivte jedno z tamějších jumpcentrer. Nebojte se, není to zábava jen pro děti. Užije si ji každý, kdo se umí radovat z maličkostí.

4. Úniková hra

Úniková hra Praha je další skvělým způsobem, jak strávit čas v hlavním městě. Vyberte si jednu z mnoha Escape game Praha a vyzkoušejte, jak dokážete řešit záhadné úkoly a spolupracovat v týmu. Každá úniková hra je trochu jiná, jejich příběhy jsou laděny do různých žánrů, některé jsou vhodné pro děti, jiné jen pro ty nejsilnější povahy. Jisté je, že na hodinu v herní místnosti nikdy nezapomenete.

5. Vydejte se za přírodními krásami

Kdo v Praze nežije, často si představuje jen davy turistů. Praha však skýtá také krásná zákoutí v přírodě. Vydejte se je objevovat. Stromovka, Divoká Šárka, Branické skály nebo přírodní park Drahaň-Troja nabízí spoustu krás a příjemných míst k odpočinku.

Pošlete komentář