Drátový obecní rozhlas musí být kvalitní

Varovný systém

Pozor, pozor, hlášení místního rozhlasu!“ Znáte tuto hlášku, že? Evokuje vám doby dávno minulé? Věta je sice za zenitem a patří skoro do filmů pro pamětníky, ovšem ne drátový obecní rozhlas. Naopak, jeho moderní podoba vás možná překvapí.

Drátový obecní rozhlas – kvalitní komunikace

Kvalitní rozhlasy pro města a obce drátové stále plní důležitou roli v informovanosti. I když tento prvek možná příliš nevnímáme, což je dobře, protože je prvotně určen i pro případy ohrožení, plní stále první místo ve sféře šíření informací. Nenahradil jej ani internet či jiná moderní média, která nemají takový dosah jako rozhlas v dané komunitě. Rozhlasy pro města a obce umožňují rychle informovat občany o důležitých událostech jako konání různých schůzek, jednání, zejména jsou podstatné, když je zapotřebí informovat obyvatele o poplachu. Jde o ozvučovací techniku, která se využívá na školách, sportovních stadionech, autobusových nebo vlakových nádražích, v obřadních síních atd.

Varovné systémy pro firmy i města

Do oblasti drátových systémů patří i varovné prvky (https://elmik.cz/produkty/varovny-system/): elektronická siréna, lokální výstražný systém (hladinoměrná čidla a srážkoměry) nebo bezdrátový informační systém BIS. Právě on má na svědomí skvělou kvalitu přenosu slova i hudby. Varovný systém rovněž není zastaralý, naopak, právě že jde o chytrou technologii, lze dnes dokonce mluvit odkudkoliv a ne jen z ústředny. To umožňuje telefonní modul, pracuje se i s přehlednou mobilní aplikací. I když se zdá, že jde o nákladný systém, překvapí, jak je levná instalace, také údržba a případný servis. To umí společnost Elmik, která se zabývá servisem a opravami městských a obecních rozhlasů již skoro tři desetiletí. Rovněž nabízí i specifická zařízení, která používají záchranné sbory. Tato firma poskytuje komplexní dodávky na míru jakémukoli subjektu. Díky letitým zkušenostem totiž pro ni není nic problém.

Publikováno: 26. 02. 2023 / Aktualizováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: rozhlas | varovný systém