Bez pořádného pyžama na vydatný spánek zapomeňte. Jak správně vybrat a nepřebrat?

Optimální doba trvání spánku je 6-8 hodin. V praxi však záleží na zdravotním stavu člověka, aktuální kondici a na mnoha dalších aspektech. Ale o tom jindy. Mnohem zajímavější jsou faktory, které ovlivňují kvalitu spánku. Kromě postele, matrace a povlečení je to... pyžamo! Pokud jste se již delší dobu nevyspali „dorůžova“, možná za to může nevhodně zvolený outfit. Přečtěte si proto, na co se zaměřit a jak vybrat dokonalé pyžamo.

Nejdete na módní molo, prim hraje pohodlí

Klíčovou vlastností pyžama je komfort, přes to vlak nejede. Čas od času se na trhu objeví módní výstřelky - sice vypadají neotřele, ale pohodlné zrovna nejsou. A přitom je to právě střih, který byste si měli dobře pohlídat. Pyžamo vás nesmí tlačit, řezat ani omezovat v pohybu. Během spánku se musíte cítit jako na obláčku. Nezapomeňte, že v ložnici se na vkus hraje až v druhé řadě. Mnohem důležitější je zmíněné pohodlí. Je přirozené, že chcete před svým partnerem vypadat dobře, ale nemělo by to být na úkor kvality spánku. Samozřejmě vám nic nebrání, abyste si pořídili méně praktický, ovšem velmi atraktivní model pro „zvláštní“ příležitosti. Stejná pravidla platí jak pro dámská, tak pro pánská pyžama. Mnoho mužů usíná v tom, co se jim jako první namane do ruky – velmi často jen v triku a trenýrkách. Někteří si však dávají na výběru pyžama záležet a nebrání se ani méně rozšířeným, leč o to zajímavějším kouskům. Populární jsou především pánské noční košile, pravděpodobně zdaleka nejpohodlnější oblečení na spaní.

Jaký zvolit materiál?

Nejde pouze o střih, klíčový je také materiál. Chcete-li se pořádně vyspat, vyhněte se pyžamu z umělého vlákna, které je příčinou nadměrného pocení. Sázkou na jistotu je stoprocentní bavlna – je příjemná na dotek, dobře saje a nezpůsobuje podráždění kůže, takže ji mohou nosit i lidé s problémovou pokožkou a alergici. Na závěr jsme si nechali tip na výhodný nákup – moderní pánská i dámská pyžama najdete u specializovaného prodejce zdravaloznice.cz.

Publikováno: 16. 03. 2019

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková