Kdy a proč se vyplatí dodávka "z druhé ruky"?

Došli jste k závěru, že se neobejdete bez vlastní dodávky? Bez ohledu na to, zda užitkový vůz potřebujete pro převoz zboží, materiálů či lidí, se budete muset rozhodnout, zda zvolíte zbrusu nový model, nebo ušetříte a sáhnete po dodávce, která již má něco za sebou. A protože se většina lidí nakonec rozhodne po dodávce z druhé ruky, připravili jsme pro vás soubor několika základních pravidel. Přečtěte si, na co si dát pozor – vyhnete se tím zbytečných chybám.

Opotřebený vůz je levnější

Pořídíte-li si novou dodávku, počítejte s tím, že jakmile s ní projedete branou autosalonu, ztratí cca třetinu své hodnoty. Proto se jako mnohem logičtější volba jeví mírně opotřebený užitkový vůz – samozřejmě za předpokladu, že vyberete správně.

Příliš stará dodávka zavání rizikem

V případě omezeného rozpočtu se připravte na poměrně zdlouhavý proces hledání. Užitkových vozů je sice v bazarech hodně, ale najít furgon či jiný typ dodávky, který má přijatelný nájezd a je v celkově dobrém stavu, není snadné. Pozor si dejte především na vozidla původem z Rumunska, Bulharska a Ukrajiny. U těchto vozů často bývají stočené tachometry a obvykle nelze doložit původ. Další nedostatky souvisí s přetěžovaným podvozkem, skomírajícím turbodmychadlem a sešlým interiérem. Je třeba si uvědomit, že budoucí problémy vás budou stát peníze – proto si raději na nákup dodávky vyčleňte větší částku a pořiďte si model starý cca dva až čtyři roky.

Vezměte si třeba úvěr

Rozhodnete-li se do opotřebené dodávky investovat větší částku, pravděpodobně nebudete litovat. Novější dodávky jsou spolehlivější, lépe vybavené a bezpečnější. Mimo to si můžete najít vůz, na které se stále vztahuje tovární záruka. Jestliže vám chybí finanční prostředky, zvažte výhodný úvěr – ačkoliv se „přeplatíte“ na úrocích, souhrnná částka bude stále mnohem nižší než v případě koupě nové dodávky.

Poohlédněte se u profesionálů

Odborníky na prodej dodávek a užitkových vozů najdete například ve VANS CENTRE. Na ploše téměř 30 tis. m² si můžete vybrat ze všech typů vozů dané kategorie a rovnou si sjednat výhodné financování.

Publikováno: 12. 08. 2018

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: dodávky | furgony | minibusy | pickupy | přívěsy | užitkové vozy | vany