Jak na odvoz suti a odvoz odpadu?

Připravujete v dohledné době práce na stavbě, rekonstrukci nebo třeba bourání? V tom případě vás pravděpodobně napadla otázka, kam s nahromaděnou sutí? Pokud máte v plánu v budoucnu takové práce provádět, připravte se na odvoz suti. V následujících řádcích vám prozradíme, jak na to.

Myslete na množství suti

Ještě než se do celého procesu stavby pustíte, zkuste si v hlavě promítnout, kolik suti asi zůstane. Po dokončení práce suť musíte odvézt. Pokud počítáte s tím, že nahromadíte menší množství suti, postačí vám i přívěs. V případě většího množství raději objednejte kontejner. Určitě nezkoušejte ušetřit tím, že objednáte menší kontejner. Jestliže zvolíte větší kontejner, máte jistotu, že nebudete muset platit další výdaje za případný odvoz. Máte k dispozici kontejnery na odpad o velikosti 9m3 nebo 3m3. Prvně zmiňovaný se hodí spíš na objemný odpad nebo větší množství suti. Kontejner 3m3 použijte spíše na suť, zeminu či zahradní odpad. Snažte se proto předem dobře odhadnout, jak velký kontejner budete pro odvozu odpadu Praha či suti potřebovat. Přistavení většího kontejneru vás bude ve finále stát méně než dva menší kontejnery.

Jak je to s cenou?

Cena se odvíjí od několika faktorů, jako jsou velikost a doba zapůjčení kontejneru. To ovšem neznamená, že musíte práci stihnout za co možná nejkratší časový úsek. Raději kontejner objednejte s menší časovou rezervou, abyste v průběhu stavby nezjistili, že odvoz už míří k vám. Pokud si chcete nechat přistavit kontejner třeba ve městě, myslete na to, že potřebujete ohlásit zábor veřejného prostranství, za který se platí.

Kde kontejner na odvoz suti objednat?

Hledáte někoho na odvoz suti Praha? Firma Marek Vejšický Autodoprava poskytuje kvalitní služby a vlastní veškerá potřebná povolení k nakládání s odpady. Jakmile pronájem kontejneru skončí, vydají klientovi potvrzení o převzetí a následné likvidaci odpadu.

Publikováno: 28. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková