Zakomponujte do bydlení sklo. Ohromí vás svou krásou

Při zařizování zcela nového, případně renovaci stávajícího bydlení vycházíte nejen z dostupného rozpočtu. Chcete bydlet podle vašich představ, vkusu a naturelu. Vytěžte z vynaložených finančních úspor maximum. Vsaďte na skleněné prvky. Nezklamou vás.

Sklo, to je elegance a luxus

Ačkoliv se sklo řadí k ryze studeným materiálům, má v architektuře a designérství své nezastupitelné místo. Dokáže prostoru dodat punc vytříbeného vkusu a elegance. Není náhoda, že sklo najdete na budovách velkých bankovních institucí a mezinárodních korporací. Jde zkrátka o luxusní záležitost. V posledních letech se dostává čím dál častěji do obytných domů. Kromě jedinečného vzhledu se totiž ukazuje jako neuvěřitelně odolný a téměř bezúdržbový materiál.

Nahraďte zdivo sklem

Nové stavby rodinných domů, především nízkoenergetických či pasivních, vsází na sklo jako náhražku za běžné zdivo. Jde o tzv. bezrámové zasklení, které využívá nejmodernějších technologií ve výrobě skel. Zasklení se praktikuje prostřednictvím izolačního trojskla. Nehrozí tedy žádné tepelné energetické ztráty.

V interiéru bude sklo nejen krásné, ale i účelné

Zapomeňte nyní na všechny skleněné lapače prachu ve vitrínách vašich obývacích pokojů. Řeč je totiž o skleněných obkladech do kuchyně či koupelny. Nejen, že prostor získá na estetické hodnotě. Obložené stěny jsou chráněny před vlhkem, a tím i před vznikem plísní. Skleněný obklad jen tak nepoškodíte, je speciálně ošetřen proti poškrábání nebo jinému poškození. Navíc díky jednoduché údržbě lehce z jeho hladké plochy odstraníte třeba mastnotu, která v kuchyni vzniká během vaření.

Při výběru skla se neomezujte

Rozhodně se při koupi skla nemusíte nijak držet zkrátka. Existují různé barevné odstíny. V nabídce jsou skla hladká i vzorovaná. Jednoduchá i s bezpečnostní fólií. Nechte si s výběrem poradit, oprostěte se od starostí se sháněním firmy na montáž skla. Sklenářství České Budějovice zajistí jak odborné poradenství, tak i samotnou realizaci.

Publikováno: 27. 08. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Jiroušková