Betonové žumpy jsou stále žádané. Kde nachází uplatnění a jaké výhody nabízí?

Betonové žumpy stále patří mezi častou volbou majitelů domů, kteří hledají optimální systém odvodu odpadních vod. Žumpa nachází uplatnění především v místech, kde není možné objekt napojit přímo na centrální kanalizaci s ČOV. Případně tam, kde nelze z jakýchkoliv důvodů použít septik nebo vlastní čističku. Tento typ žumpy je oblíbený, protože je velmi odolný a může být používán po mnoho let – v některých případech dokonce po desetiletí. Proč byste měli zvážit pořízení betonové žumpy pro vaši nemovitost?

Betonová žumpa je mimořádně odolná

Betonové žumpy jsou vysoce odolné, a tudíž uzpůsobeny na velmi dlouhý provoz. Mohou se používat několik desítek let. Kvalitní beton je totiž velmi pevný materiál, na který má zub času jen malý vliv. Tento materiál je navíc vykazuje odolnost vůči korozi a jiným formám poškození, což znamená, že bez problémů vydrží po celé roky.

Tip: Můžete si najmout dodavatele, nebo veškerou práci udělat svépomocí. Jak proces probíhá? Podívejte se na montáž betonové žumpy Ostrava a udělejte si jasnější představu.

Minimální náklady na údržbu

Betonové žumpy mají málo pohyblivých částí, a proto vyžadují jen drobnou údržbu. Samozřejmě to platí za předpokladu kvalifikované montáže. Správně udržovaná betonová žumpa bez problémů vydržet více než 30 let, než bude třeba ji vyměnit. I když se odhady liší, průměrná životnost průměrné plastové nebo sklolaminátové nádrže je 15-20 let, a to především v důsledku opotřebování pohyblivých částí a potrubních systémů v důsledku neustálého kontaktu se surovou odpadní vodou a odpadem během běžného používání. Betonové nádrže navíc nevyžadují stejnou úroveň údržby jako jiné žumpy.

Jednoduchá instalace

Betonové žumpy se jednoduše montují, protože disponují všemi potřebnými díly a příslušenstvím potřebným pro montáž. Jediné, co musíte udělat, je důsledně dodržovat pokyny výrobce, aby vše proběhlo podle plánu. Hotovo může být třeba i do 30 minut. Podobně dlouho trvala realizace betonové žumpy Olomouc.

Betonové žumpy jsou bezpečné

Možná netušíte, že betonové žumpy mají mnohem vyšší bezpečnostní faktor než plastové nádrže. Jsou pevnější a je méně pravděpodobné, že se v důsledku zemního tlaku nebo jiných okolních vlivů poškodí. Pevnost betonu také usnadňuje instalaci na nerovném terénu. Nedochází k problémům s tlakem vody či s přetečením, jak se mnohdy stává u systémů plastových žump, které vyžadují dodatečné nosné konstrukce (např. pytle s pískem nebo dokonce cementové podpěry).


Publikováno: 23. 02. 2023 / Aktualizováno: 02. 03. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková