Moderní venkovní dětské hřiště: Jaké atrakce by mělo obsahovat?

Veřejný prostor se v mnohých městech hodně odlišuje. Není se čemu divit, jelikož přístup vedení konkrétní obce se může hodně lišit. V současné době vznikají především nová dětská hřiště, jež se stávají útočištěm jak pro děti, tak hlavně pro jejich rodiče. Ti si mohou chvíli odpočinout, zatímco si jejich potomci budou nerušeně užívat volných chvilek na atrakcích. Pokud aktuálně uvažujete o tom, že by i ve vašem městě mělo dětské hřiště být a máte k tomu co říct, jste na správném místě. Podíváme se totiž podrobněji na atrakce, jež si takovéto nové hřiště zaslouží.

Průlezky a lanový program

Jestliže hodláte veřejný prostor nějakým způsobem zútulnit, myslete především na celý tvar dětského hřiště. Často je dán samotnou konstrukcí průlezek. Ta by měla mít nějaký tvar. Optimální je třeba velká koule, případně kopule či jakýsi tvar stanu. Konstrukce je kovová a obsahuje kovové prolézačky. Určitě se vyplatí pořídit si i lanový program, který vkusně celou konstrukci doplní a přinese dětem zase další zážitky.

Skluzavky, houpačky a trampolíny

Hodně oblíbené jsou i ostatní atrakce. Typickým příkladem budiž skluzavky. Právě ony dokonale doplní prolézačky. Jednoduše po nich totiž můžete sklouznout dolů v momentu, kdy dosáhnete na nejvyšší bod celé konstrukce. Jinak děti milují také nejrůznější druhy houpaček a trampolín. Mohou se pohodlně zhoupnout a nabrat rychlost, potažmo si zaskákat. A která dětská hřiště takovéto vybavení pojímají. Výbornou volbou jsou kupříkladu dětská hřiště Berliner Seilfabrik.

Nezapomeňte ani na prostor pro dospělé

V každém případě! Okolo dětského hřiště je zapotřebí nainstalovat městský mobiliář. Ten by měl pojímat minimálně lavičky. Pokud okolo nich budou také moderní odkládací stolky, rozhodně neprohloupíte. Na vás bude už pouze zvolit správný styl.

Publikováno: 22. 09. 2018

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková