Jak pečovat o kožené výrobky

Kůže – luxusní materiál, ze kterého se vyrábí ještě luxusnější výrobky. V současné době patří k nejoblíbenějším materiálům proto, že se jedná o cosi přírodního, co je dlouhé životnosti a vysoké kvality. Jenže aby nám kožené tašky, boty nebo kožené pásky skutečně dlouho vydržely bez jediného popraskání, musíme o ně řádně pečovat. Taková daň za to, že jsme se rozhodli tuto investici podstoupit. Ale za tu dlouhodobou oddanost to bezesporu stojí, nemyslíte?

Jak pečovat o koženou tašku

Kožené kabelky jsou takovým evergreenem, který by měl sídlit v každé sbírce. A i když nepatří k tomu nejlevnějšímu na trhu, jsou jistou investicí, která s námi vydrží roky. Tedy za předpokladu, že se o kožené tašky budeme skutečně dobře a zodpovědně starat. V tomto případě úspěch a dlouhá životnost tašky závisí na jedné jediné věci, a sice na impregnování. Už po příchodu domů z obchodu bychom měli použít impregnační krémy a spreje, které však nejsou založené na chemii, nýbrž jen té přírodní chemii a kůži nijak neubližují.

Jak pečovat o kožené boty

Přinesli jste si domů spíše kožené boty? Stejně jako v případě tašky, i nyní musíte pamatovat na dostatečnou a včasnou impregnaci. Ta rozhodně nenastupuje na scénu pouze v okamžiku, kdy začne venku pršet jako z konce. Nastupuje už daleko dříve, tím předcházíte rozpínání materiálu a následnému popraskání, což je bohužel scénář, který se skutečně může naplnit. Boty impregnujeme zásadně tak, že na obuv nanášíme impregnaci v souvislé vrstvě, a to v pravidelných intervalech. Neplatí, že jedna vrstva impregnace vydrží po celou dlouhou životnost obuvi.

Jak pečovat o koženou sedačku

Co koženého ve vaší domácnosti ještě dřímá? Bezesporu kožená sedačka. Ošetření kůže a sedací soupravy obecně je nutné z mnoha důvodů. Udrží se tím exkluzivní vzhled kůže, navíc se zachovají i kvalitativní vlastnosti pohovky. A stejně jako v případě bot nebo kabelky, i nyní všechno stojí na řádné impregnaci. Ta se však v případě kožené sedačky provádí trochu jinak. Existují nejrůznější pěny, pasty nebo oleje a vosky.

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková