Nádherné fotky ze svatby vám vyfotí jedině svatební fotograf

Velká svatba je dnes drahá záležitost a novomanželé, které čeká zařizování společného života, se mnohdy snaží ušetřit, kde jen je to možné. Fotograf však mezi položky, na nichž by se dalo šetřit, určitě nepatří. Byla by totiž velká škoda nemít na svůj Den D překrásné vzpomínky. Fotit dnes umí kde kdo. Mnohé smartphony mají takové rozlišení fotoaparátu, jaké jsme dřív nevídali ani u digitálních foťáků. Jenže fotka z telefonu a ze zrcadlovky se nedá srovnávat. Stejně tak je nesrovnatelná práce profíka s prací někoho, kdo za své fotky jen sbírá lajky na Instagramu. Prostě a jednoduše: Profesionální fotograf na svatbě nesmí chybět.

Fotografování svateb není až taková hračka

Mačkat spoušť umí každý. Kdo z vás o sobě ale může prohlásit, že dokáže zachytit krásu každého momentu? Najít vždy to nejhezčí, co si zaslouží být zvěčněno? Svatební fotograf je většinou na svatbě přítomen od doby příprav až po hostinu. Standardem je také focení ženicha a nevěsty na nějakém hezkém místě. Tohle se většinou realizuje den před svatbou či po svatbě, zvládnout vše v jeden den je téměř nereálné.

Koncem hostiny práce fotografa rozhodně nekončí

Fotograf na svatbě nafotí co nejvíce snímků, ale tím jeho práce teprve začíná. Další částí je úprava fotek. Musí projít nafocené záběry, vybrat z nich ty nejhezčí a podrobit je postprodukci. Úprava fotek není automatický proces, každou jednu je třeba prohlédnout a přizpůsobit, aby byla co nejkouzelnější. Kromě toho všichni novomanželé chtějí vidět fotky co nejdříve, takže neexistuje, že by fotograf úpravu odložil, až bude mít někdy čas. I kdyby se vám tedy povedlo sehnat nějakého šikovného kamaráda, bude doopravdy ochotný celou svatbu fotit (takže si ji neužije), a ještě pak trávit dlouhé hodiny u počítače?

V Olomouckém kraji vám je k dispozici Jan Friesner

Jestliže chystáte svatbu v Olomouci, Prostějově, Šternberku, Přerově, Šumperku a okolí, za zvážení určitě stojí svatební fotograf působící v Olomouckém kraji – Jan Friesner. Na jeho webu se nejdříve podívejte na ukázky práce, protože nejdůležitější je, aby vám fotograf sedl svým stylem. Pak ho neváhejte kontaktovat, protože termíny se plní!

Publikováno: 26. 03. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková