Jak se připravit na Vánoce a nezbláznit se z toho?

Vánoce jsou svátky klidu, ale přípravy na ně jsou mnohdy stresující. Udělejte to letos jinak. Připravte se na Vánoce tak, abyste se z nich nezbláznili. Víme jak na to. Přečtěte si tři praktické tipy a zažijte letošní advent bez stresu.

Vánoční úklid

Občas se hodí provést trochu důkladnější úklid, naleštit okna, vyčistit pořádně troubu apod. Vánoce jsou k tomu krásná příležitost. Buďme ale upřímní: Když nám špinavá okna nevadí před Vánoci, nebudou nám vadit ani během svátků. Jestli máte pocit, že před Vánoci nic nestíháte, nechejte složitý úklid plavat. Bohatě postačí, když před Štědrým dnem uklidíte tak, jak jste zvyklí uklízet pravidelně. Zameťte nebo vysajte, umyjte podlahu, utřete prach, vyčistěte koupelnu… a můžete skončit. Soustřeďte se raději na výzdobu, ta je pro vánoční atmosféru důležitější než precizní úklid. Základem je adventní věnec. Prodávají se v supermarketech i květinářstvích, s trochou šikovnosti si jej můžete vyrobit i sami. Efektně vypadají vánoční světelné dekorace, které se každý večer nádherně rozzáří. Vánoční LED osvětlení má své kouzlo. Pěkně vypadají také betlémy nebo řetězy.

Cukroví

Někdo si pečení cukroví užívá, jiní ho nesnášejí. Jestli patříte do druhé skupiny, vůbec cukroví nehroťte. Vyberte si jen několik jednoduchých druhů. Recepty na vánoční cukroví jsou mnohdy psané i pro úplné začátečníky. Cukroví si také můžete objednat u šikovných cukrářek. S množstvím to rozhodně není třeba přehánět, nakonec jsou stejně všichni přecpaní a na cukroví po pár dnech skoro není chuť.

Dárky

Shánění dárku je také často velký stres. Začněte s ním co nejdříve. Jestli dostanete v říjnu dobrý nápad nebo náhodou objevíte něco hezkého, na nic nečekejte a kupujte. Nebojte se, že je příliš brzy. Dárky se nezkazí – pokud tedy nekupujete potraviny. Kdyby vás dlouho nic nenapadalo, nedělejte si těžkou hlavu a vsaďte na drobnost, i ta potěší. Zvláštní kategorií jsou dárky pro děti, ty ovšem nejsou vůbec žádný oříšek.

Publikováno: 12. 09. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková