Koupelnová zrcadla aneb jak vybrat to správné

Koupelnová zrcadla najdete snad v každé koupelně. Vzhledem k tomu, že je člověk využívá pravidelně několikrát denně, měli bychom vybrat to nejlepší. Ovšem každá koupelna je jiná, někdo má to štěstí, že má koupelnu velkou, jiný zase bojuje s každým kouskem volného prostoru. Podle čeho takové zrcadlo ale vybírat? Poradíme vám.

Velikost zrcadla

Při výběru velikosti zrcadla byste měli zvážit nejenom jeho funkci, ale také velikost koupelny, protože to je klíčové pro vyvážený vzhled místnosti. Běžně se zrcadla instalují nad umyvadla, takže je už na každém vybrat ten správný poměr velikosti volného místa a koupelny. Skvělou volbou jsou zrcadla vytvořená na míru.

Koupelna s více zrcadly

Pokud vám to volný prostor dovolí a koupelna disponuje dvěma umyvadly, můžete koupelnová zrcadla nakoupit ve více provedeních – nad každé umyvadlo jedno. Použití několika vysokých a úzkých zrcadel může místnosti poskytnout vertikální vzhled zdůrazňující výšku prostoru (tato zrcadla jsou ideální pro koupelny s vysokými stropy). Pokud však chcete místnost otevřít a zvětšit, sáhněte po jednom velkém zrcadle, které odráží více protilehlých stěn.

Funkce zrcadel

Před každou koupí si musíte uvědomit, kam koupelnová zrcadla umístíte. Samozřejmě, musíte počítat i s již zmiňovanou velikostí koupelny, a dokonce i jaký materiál v koupelně preferujete. Dnešní trh nabízí nespočet možností. Pokud je vaše koupelna maličká, využijte koupelnových skříněk se zrcadly, která poskytnou další úložný prostor. Důležité je si také stanovit cenu, protože takové zrcadlo s LED osvětlením či hodinami nebude zrovna levou záležitostí. Hledáte to nejvhodnější zrcadlo do své koupelny? Nebuďte zbrklí a s jeho výběrem si dejte pořádně záležet, na internetu najdete spoustu nápadů. Pokud si však nevíte rady, můžete také využít i rad odborníků, které najdete v každé specializované prodejně koupelen.

Publikováno: 13. 08. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková