Hlavní výhody hliníkových oken a dveří

Pokud zvažujete koupi hliníkových oken a dveří, rozhodně neprohloupíte, protože vás nadchnou jak po estetické, tak i praktické stránce. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou přednosti hliníku. O hliníku jako materiálu pro dveře a okna pravděpodobně uvažujete pro jeho pevnost, odolnost a snadnou údržbu. Věděli jste však, že kvalitní hliníková okna a dveře nabízejí více než jen to?

Jaké jsou výhody hliníkových dveří a oken?

Výhod hliníku je nepřeberné množství, přičemž tento materiál umožňuje kombinovat výkon i estetiku. Ve srovnání s tradičním dřevem nebo plastem je hliník opravdu výhodný. S tímto materiálem zkrátka neuděláte chybu.

Odolnost

Hliník je odolný vůči povětrnostním vlivům a nerezaví. Hliníkové dveře i okna mají vysoký kvocient odolnosti. Certifikovaná povrchová úprava zachovává vlastnosti a estetiku po celou dobu životnosti, ať už bydlíte ve vlhkém prostředí, nebo v horské oblasti. Hliník je odolný vůči povětrnostním vlivům a návratnost investice je poměrně rychlá. Hliník je pevný konstrukční materiál, který byste měli upřednostnit před dřevem, pokud žijete v oblasti se silným větrem. Hliník je správnou volbou také pro hlavní vchodové dveře.

Náklady

Hliník je lepší poměr ceny a kvality. Z dlouhodobého hlediska jsou hliníkové systémy vzhledem k delší životnosti efektivnější, co se nákladů týče. Hliníkové dveře i okna mají mnohem delší životnost a lepší energetickou účinnost.

Údržba

Hliníkové dveře a okna nerezaví a nemění barvu, a proto je údržba rychlá a snadná. Dobrou zprávou je, že je zpravidla stačí čistit pouze dvakrát ročně. Právě k tomuto úkonu budete potřebovat pouze mýdlovou vodu. Hliníkové dveře a okna vyčistěte, a poté je otřete měkkým hadříkem.

Estetika

Pokud jde o design domů, je hliník symbolickým materiálem současné architektury. Lze jej snadno opatřit práškovou barvou pro různé vzhledy a povrchové úpravy. Nezáleží na tvaru nebo rozměrech vašich dveří a oken, lze je přizpůsobit i těm nejnáročnějším požadavkům.

Publikováno: 29. 11. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková