Nejlepší jsou handmade dárečky. Tipy, jak je vyrobit

Udělat někomu radost krásným dárkem, a ještě sklidit komplimenty za kreativitu? Pokud se z konvenčních dárků přeorientujete na ručně dělané, můžete se spolehnout na zaručený úspěch. S trochou šikovnosti (a několika praktickými pomocníky) doma vyrobíte spoustu skvělých věcí. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým rozhodně zabodujete.

Hrníček s vlastním potiskem

Dát někomu hrnek možná nezní jako příliš originální nápad, ale jakmile se na dotyčného z krabičky usměje naprosto unikátní kousek, bude mu hned jasné, která bije. Jenomže jak něco takového zhmotnit? Možností je spousta – a zřejmě nejjednodušším způsobem je, nechat si hrnek vyrobit u někoho, kdo nabízí tzv. fotoslužby. Anebo investujte do termolisu a vyrábějte krásné hrnky jako na běžícím pásu. Líbí se vám to? Pak vás bude zajímat tato nabídka 3D termolisu na potisk.

Ručně dělaná bonboniéra

Zní to jako klišé, ale bonboniéra skutečně patří mezi dárky, se kterými člověk nemůže minout cíl. Na druhu stranu na takovém dárku není nic moc originálního... ledaže byste připravili vlastní set čokoládových bonbónů, a navrch pro ně vyrobili unikátní dárkovou krabičku. Jak začít? Na internetu najdete recepty, koupíte řezací plotr a pustíte se do díla. Ale co když dotyčný není na sladké? Bonboniéru mu darujte i tak, ale místo cukrovinek košíčky naplňte mincemi. Nevěřili byste, jaká hotovost se do krabičky vejde.

Handmade mýdlo

Voňavé a esteticky atraktivní mýdélko potěší především dámy. Vyrobit jej není vůbec složité – opět vám pomůže internet, který je plný praktických návodů a inspirativních fotografií. Spoustu práce vám usnadní Pinterest.

Originální svíčka

Svíčka jako dárek? Proč ne, ale nemusíte utrácet za Yankee Candle. Jednoduše vytvořte vlastní, mnohem osobitější kus. Zřejemě nejjednodušší postup spočívá v rozpuštění několika čajových svíček, které se následně smíchají s voňavým esenciálním olejem. Vosk nalijete do skleničky, do jejíhož středu umístíte knot. Pro lepší dojem můžete svíčku dozdobit květinami, sušeným ovocem – nebo třeba třpytkami.

Publikováno: 13. 03. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková