Jak vypadá minimalismus v oblékání

O šatech se říká, že dělají člověka a toto tvrzení je pravdivé. Druhé lidi často soudíme podle prvního dojmu a podle toho, co mají na sobě. Abyste nemuseli trávit příliš času vybíráním správného outfitu, inspirujte se minimalismem v oblékání. Víte, jak na to?

Velikost šatníku

Pokud máte v domě nebo v bytě velký šatník, nákup nového oblečení pro vás určitě není problém. Pokud však máte jen jednu skříň na šaty, musíte dobře přemýšlet, jaké oblečení si pořídit a jakého se zbavit. Při zařizování šatníku myslete na to, zda dané kousky vynosíte a jaký je reálný počet oblečení, které vám bude stačit.

Co musíte mít

V šatníku by rozhodně neměly chybět padnoucí džíny, černé kalhoty a klidně také dámský kostýmek. Nesmí chybět ani černé a bílé tričko, padnoucí košile a malé černé šaty. Pro jednodušší kombinaci si pořiďte i džínovou bundu, koženou bundu, sako a padnoucí kabát. Skvěle vynosíte také oblíbený delší svetr, tedy kardigan a také alespoň jednu mikinu na zip.

Kvalitní spodní prádlo

Nesmí chybět ani kvalitní spodní prádlo. Při výběru dámského spodního prádla si dejte pozor na padnoucí velikost a bavlněné kalhotky, které budou komfortní při každodenním nošení. Muži pak dávají přednost pánským bavlněným trenýrkám, které se hodí jak na sport, tak do práce nebo do města. Někteří v pohodlných trenýrkách i rádi spí.

Nepřehánějte to s doplňky

V minimalismu nepotřebujete příliš doplňku. Postačí, když ve svém šatníku budete mít pásek v neutrální, ideálně černé nebo hnědé barvě. Menší a větší kabelku, kterou budete moct nosit do města, ale i do práce. Na ples nebo jinou společenskou událost se pak hodí menší psaníčko.

Vyberte si jeden styl

U minimalismu je důležité soustředit se na jeden určený styl oblékání. Pokud budete chtít kombinovat víc stylů, tak si rozhodně nevystačíte jen s dvaceti nebo třiceti kousky oblečení. Vyberte si elegantní styl, případně romantický look nebo rebelské a mladistvé oblékání.

Dvě až tři barvy

Pro rychlejší výběr vhodného outfitu a snadnější oblékání se hodí dvě až tři barvy. Myslete na to, že tyto barvy by se k sobě měly hodit a vzájemně se podporovat. Skvělou volbou je například bílá, hnědá a ještě jeden pastelový odstín. Nebo naopak černá barva a k tomu jiná tmavší, například rudá nebo fialová.

Proč minimalismus

Pokud se opravdu rozhodnete vyzkoušet minimalismus v oblékání, získáte prostor v šatníku, rychle si vyberte oblečení a budete mít ve skříni opravdu jen to, co vám padne. Váš dům ani byt nebude přeplněn starým oblečením, které nenosíte a uvidíte, že vás minimalistické kombinace budou opravdu bavit.

Publikováno: 21. 02. 2020

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková