Magnetoterapie pomáhá s bolestmi i spánkem

Život na Zemi je již od svého vzniku ovlivňován elektrickými a magnetickými poli. Při prvních letech do vesmíru měli kosmonauti zdravotní problémy a později se zjistilo, že na vině je nedostatek magnetického pole. NASA od té doby do kosmických lodí zabudovává generátory umělého magnetického pole. Magnetismus má na náš život neoddiskutovatelný vliv. Věděli jste však, že se využívá také jako alternativní léčebná metoda? Nejde o žádnou revoluční novinku. Magnetoterapie se využívala již ve staré Číně či Indii, přikládání magnetitu k ráně používal i Hippokrates. K čemu se využívá dnes a v jaké podobě?

Magnetoterapie pomáhá při vážných i méně vážných potížích

Magnetoterapie řeší bolesti hlavy, kloubů, páteře. Poradí si s brněním končetin, které je obvykle příznakem špatného prokrvení. Vyřeší také potíže se spánkem. Používá se však i při mnohem vážnějších problémech. Jedním z nich je například polyneuropatie, tedy porucha periferních nervů. Lidé trpící tímto onemocněním mají nižší citlivost v končetinách, cítí brnění, pálení, bolesti, mravenčení, mají křeče. V případě polyneuropatie léčba magnetoterapií zmírňuje bolesti, otoky a také urychluje obnovu nervů a tkání. Dalším příkladem je lehká mozková dysfunkce, jež se projevuje nerovnoměrným vývojem intelektových schopností dítěte, nesoustředěností, únavou, hyperaktivitou, poruchami ve vývoji řeči a dalšími komplikacemi. Lehká mozková dysfunkce je velmi často spojována také s ADHD. I tady má magnetoterapie své opodstatnění, skutečně pomáhá.

Magnetoterapii lze aplikovat i doma

Některá zdravotnická zařízení jsou přístrojem pro magnetoterapii vybavena, spousta pacientů si však přístroj pořídí přímo domů, protože nejlepších účinků je dosaženo při dlouhodobém a pravidelném používání. Český prodejce magnetoterapeutických přístrojů, firma FINEST, prodává rovnou několik certifikovaných zdravotnických přístrojů určených jak pro medicínská zařízení, tak pro domácnosti. Ovládání je jednoduché.

Publikováno: 15. 07. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková