Stěhujeme se (snadno a rychle)

Jistě máme každý za sebou alespoň jedno stěhování. Máme na to svůj názor, zažili jsme shon a také stres, ale nakonec jsme vše dobře zvládli a dnes na to jen vzpomínáme. Určitě bychom ale jednotlivé etapy stěhování udělali jinak než před lety a určitě bychom si vše dobře naplánovali.

Dokonalý plán celé akce

Jestliže máme totiž organizační plán stěhování, můžeme mluvit o štěstí a také bychom mohli říci, že máme půl úspěchu v kapse. Mít totiž vše dobře naplánováno se hodí nejen při stěhování, ale i při jiných akcích, které to bohužel vyžadují. Nemusíme se pak obávat toho, že by nám vypovědělo auto službu, protože máme záložní plán. Nemusíme se pak obávat toho, že při přepravě nábytku nám stěhováci rozbili skla starožitné vitríny, neboť je firma pojištěná podobně. Pokud máme domácí mazlíčky a zejména malé děti, vhodnou alternativou je jistě babička. Ta situaci jistě pochopí a my se tak můžeme v klidu pustit do stěhování. Také bychom vědět hned od začátku, jak si celé stěhování představujeme, zda to budeme dělat vlastníma rukama nebo to raději přenecháme profesionálům.

Stěhováci jsou profíci

Hledat spolehlivou firmu, která nám odstěhuje náš majetek třeba na konec světa není zase až těžké. Stačí dnes zadat do vyhledávače své požadavky a slavný google nám vyplyvne všechno, co potřebujeme. Tady můžeme nalézt spolehlivou firmu úplně s přehledem. Zavolat si na volný termín je nutné hned na začátku, protože by se mohlo stát, že bude mít firma v daný termín obsazeno. Nám by pak nezbylo nic jiného, než vyhledat jinou firmu, která by byla ale draží. Bohaté zkušenosti pracovních týmů stěhovacích firem jsou také jistě k nezaplacení. Mají totiž za sebou nespočet takových akcí a tak se nemusíme obávat, že by nic nebylo podle našich pravidel. Navíc mají tyto firmy k dispozici velká auta a dodávky, takže převézt věci nemusíme několikrát, ale mnohdy to postačí jen jednou. Velkou roli tady hraje i cena.

Stěhování na míru

I taková akce, jako je stěhování, může být provedena na míru. Je to obdobná situace, jako je například stavba domu na klíč. Firma za úkol vše od A – Z. Stačí se jen dohodnout na podmínkách, které vyhovují oběma stranám a pak už jen můžeme s klidem předat klíče. Je zde dokonce také možnost zapůjčení plastových boxů na naše věci v případě, že neseženeme papírové krabice. Tato služba je využívána zejména v případě, že nemáme dostatek času. V dnešní době jsme hodně zaměstnaní a máme tak času nedostatek. Právě proto jsou tady tyto služby stěhovacích firem.

Balení je nutnost

V případě, že máme tedy před sebou stěhování, máme před sebou spoustu práce. Patří sem také balení, které ovšem může být někdy i zábavné. Hlavně bychom měli začít balit postupně většinou sezónní věci. Například lyže a ostatní zimní věci v létě stoprocentně potřebovat nebudeme, takže klidně si je zabalme jako první. Při takovém balení najednou i zjistíme, že máme na dně skříně nebo v komoře věci, na které jsme třeba i zapomněli, nebo které vlastně ani nepotřebujeme. Balení je vlastně základem úspěšného stěhování, proto bychom k němu měli přistupovat logicky. K balení také budeme potřebovat lepící pásku a fix. Když si totiž vše dobře popíšeme, nebudeme pak nic hledat. A to se přece vyplatí. Stěhování tedy nemusí být noční můrou, ale pokud budeme postupovat systematicky, všechno bude splňovat všechny předpoklady k úspěšné realizaci.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková