Jak správně čistit koberce, aby vypadaly dlouho jako nové?

Čištění koberců může být náročný úkol, ale když víte, jak na to, není to tak složité. Se správnými nástroji a přístupem můžete mít čisté koberce během chvilky. V tomto článku se dočtete, jak správně čistit koberce.

Koberce pravidelně vysávejte

Vysávání koberců každý týden pomůže udržet domácnost bez nečistot a zbytků. Nezapomeňte se zaměřit na místa s vysokým provozem a dbejte na vysávání ve všech směrech.

Skvrny ošetřete okamžitě

Pokud si na koberci všimnete skvrny, okamžitě ji ošetřete roztokem na čištění skvrn. Tím zabráníte tomu, aby se skvrna usadila a bylo obtížnější ji odstranit. Na pozoru by se měly mít především rodiče menších dětí - ty dělají nepořádek prakticky nonstop.

Použijte hloubkově čisticí prostředek

Jednou ročně byste si měli pronajmout nebo zakoupit hloubkový čistič koberců, který použijete na koberce. Nezapomeňte pečlivě dodržovat pokyny a používat vhodný čisticí roztok pro váš typ koberce.

Pořiďte si ochranný prostředek

Chcete-li své koberce ochránit před nečistotami a skvrnami, nezapomeňte používat ochranný prostředek na koberce. Zajistí, aby se špína nedostávala hlouběji do vláken, a Díky tomu budou vaše koberce vypadat déle jako nové.

Řekněte si o pomoc odborníkům

Pokud jsou vaše koberce silně znečištěné nebo potřísněné, je dobré vyhledat profesionální pomoc. Zkušení čističi koberců mají správné nástroje i znalosti, aby vaše koberce vyčistili do hloubky a odstranili usazené skvrny.

Dodržováním těchto kroků můžete udržet skvělý vzhled svých koberců a prodloužit jejich životnost. Při pravidelném čištění a údržbě mohou vaše koberce vydržet mnoho let. Další skvělé tipy a rady ohledně bydlení najdete v magazínu Kytickovani.

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková