Na sedací soupravě záleží. Jak ji vybrat, aby splnila očekávání?

Dominujícím prvkem obývacího pokoje je bezpochyby sedací souprava, která slouží hned k několika účelům. Po náročném pracovním dni si na ni lehnete, abyste si odpočinuli. V neděli na ni usadíte návštěvu, která se přišla podívat, jak se vám daří. O prázdninách se sedací souprava promění i na postel, aby se na ní vyspala vaše vnoučata. Jestliže tedy plánujete vyměnit starou sedačku za nějaký modernější model, měli byste se řídit následujícími radami.

Jak velká by sedací souprava měla být?

V první řadě byste si měli ujasnit, jak velkou sedací soupravu vůbec chcete. Velikost se samozřejmě odvíjí od prostorových možností obývacího pokoje. Přeměřte si, kolik máte k dispozici místa, až potom jděte do obchodu na nákupy. Zaměřte se mimo jiné také na detaily, tedy aby sedací souprava nezasahovala do parapetu okna, neblokovala vstupní dveře do místnosti a nepůsobila příliš mohutně.

Jaký zvolit materiál?

Dalším rozhodujícím faktorem u sedací soupravy rohové i v provedení 3+2+1 je materiál. V módě jsou neustále kožené alternativy. Jestliže však neholdujete takovému materiálu, zřejmě sáhnete spíše po klasické látce. Jestliže je kůže vskutku kvalitní, nemusíte se obávat jejího ošoupání. Ještě navíc v létě chladí a v zimě příjemně hřeje.

Jaký styl sedací soupravy se hodí do obývacího pokoje?

Výrobci při navrhování sedacích souprav fantazii meze nekladou, tudíž narazíte na rozličné styly. Ovšem konkrétní soupravu je nezbytné sladit s ostatním vybavením místnosti. Do nadčasového interiéru se nehodí rustikální design sedačky a naopak.

Rohové sedací soupravy hrají prim

Populární je rohová sedací souprava, která může být ve tvaru písmen U a L. Jejich předností je, že využijí i jinak nevyužitý prostor v rohu místnosti. Jsou elegantní, a dokonce poskytnou i místo k přespání. Sehnat se totiž dají také rozkládací rohové sedačky.

Publikováno: 01. 09. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková