Kam na letní dovolenou? Z multikulturního Brna si vyrazte za vínem do obce Pavlov!

Každý člověk očekává od letní dovolené něco jiného, ale ve výsledku mají všichni stejná přání. Za každou cenu se chtějí bavit a poznávat šperky historie a přírody. Jestliže se rozhodnete pro relaxaci v Jihomoravském kraji, poznáte klenoty UNESCO, ochutnáte delikatesní vína a s dětmi se vyřádíte v aquaparcích. Ne nadarmo se letní pobyty odehrávají právě na jižní Moravě. V tomto kraji si do sytosti užijete žhavých paprsků slunce, proto se mu také říká moravské Toskánsko. Mimo koupání v aqualandu Moravia v Pasohlávkách vám nesmí uniknout prohlídka Lednicko-valtického areálu, kde je zámek Lednice, Minaret a kolonáda Reistna. Kousek od Brna je Moravský kras s propastí Macocha, kde si vyjedete lodičkou po podzemní říčce Punkvě.

V Brně to prostě žije!

V této moravské metropoli se nabažíte úplně všeho! Na své si zde přijdou milovníci kulturních akcí, věční romantici vyhledávající historické cíle i sportovní nadšenci. Dovolená na Brněnsku vás zavede za památkami, jako jsou vila Tugendhat, hrad Špilberk s kasematy a labyrint chodeb pod Zelným trhem. Bezpochyby vás uchvátí katedrála sv. Petra a Pavla, kostnice a gotický hrad Veveří. S dětmi vyrazte do místní ZOO na Mniší hoře anebo se vydejte do Vyškova, kde je DinoPark. Užívejte si gastro večery a zábavu v nočních klubech!

Z velkoměsta na vesnici

Kdo by nechtěl zažít dechberoucí atmosféru, kterou nabízí ubytování v Pavlově? V této vinařské obci rozléhající se na břehu Novomlýnských nádrží a na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, zažijete něco fantastického. Vyšlapete na horu Děvín a zříceninu hradu Děvičky, navštívíte archeopark, barokní vinné sklepy s lisovnami, zdoláte stezku Děvín-Kotel-Soutěska a osvěžíte se v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na jihu Moravy, upoutá vás ubytování na Hotel.cz. Na jednom místě si prohlédnete nabídky hoteliérů, které vyhoví rodinám s malými dětmi i milovníkům wellness zážitků.

Publikováno: 06. 08. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková