Jak vybrat šperky s diamantem?

Vzácný i fascinující, tajemný i magický. Přesně tak by se dal charakterizovat diamant, který je symbolem romantičnosti a lásky po celou historii. Co byste měli vědět při nákupu diamantů či diamantových šperků pro sebe nebo někoho, koho milujete? Jedním z nejdůležitějších aspektů nákupu kvalitních diamantových šperků je místo, kde je nakupujete. Důvěryhodný klenotník nebo klenotnictví, jako je Diamant-eshop.cz, vás provede nákupem šperků a vezme vás na vzdělávací cestu za informacemi o diamantech.

Jedinečné vlastnosti diamantu

Diamanty sice nejsou nejvzácnějším drahým kamenem, který člověk zná, ale mají celou řadu jedinečných vlastností, jež přívěsky s diamantem a další šperky odlišují od ostatních drahých kamenů. Diamant šperku dává hodnotu přesahující cenu a jeho vlastnosti jsou následující.

Jedinečná krása

Právě díky kráse a vnitřnímu ohni diamantu je tento drahokam ceněn již po staletí. Každý kámen, stejně jako jeho majitel, je obdařen osobností a charakterem, který je pro něj zkrátka jedinečný.

Odolnost

Diamant je nejtvrdší známou látkou, přičemž na Mohsově stupnici tvrdosti má hodnotu 10 a je odolný proti poškození. Při správné péči lze diamantové šperky nosit každý den a předávat je jako dědictví budoucím generacím.

Trvalá hodnota

Diamanty v klenotnické kvalitě si po letech nošení a užívání trvale zachovávají svou hodnotu a nejčastěji ji ještě zvyšují.

Co je u diamantů důležité?

Hodnotu diamantu určují čtyři faktory, a to karát, čistota, brus a barva. Právě zmíněné čtyři vlastnosti jsou velice důležité při výběru dokonalého kamene, a proto výběru věnujte náležitou pozornost, abyste neprohloupili. Jestliže jsou ve vašem hledáčku zásnubní prsteny Ostrava, podívejte se na nabídku internetového obchodu Diamant-eshop.cz. Značková prodejna se totiž nachází právě v Ostravě, a tak se můžete zajít podívat, jak šperky ve skutečnosti vypadají.

Publikováno: 23. 12. 2022 / Aktualizováno: 15. 08. 2023

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková