Co nesmí chybět v domácí wellness zóně? Vířivka a sauna!

Zápolíte s každodenním stresem a máte pocit, že vás pracovní i osobní problémy zmáhají den ode dne více? Doba je zkrátka taková. Naše biorytmy se musí přizpůsobovat časovému harmonogramu, který je nabitý k prasknutí. Pomocníci, jako je káva a vitaminové bomby nám sice pomáhají držet tempo, jenomže takto to nejde dělat donekonečna. Co s tím? Vybudujte si doma soukromé wellness centrum. Díky moderním systémům je to poměrně snadné, a navíc finančně dostupné. Dříve či později přijde moment, kdy tělo řekne dost. Bez důkladného odpočinku to jednoduše nepůjde a jedním z efektivních způsobů, jak si „dobít baterky“, je návštěva wellness centra. Koupele, masáže a další příjemné procedury – kdo by odolal? Jenomže jen hrstka lidí má dost času na to, aby podobná zařízení navštěvovala několikrát do týdne. Nebylo by lepší relaxovat doma a o to častěji?

Vířivka – osobní masér a luxusní doplněk

K tomu, abyste si zařídili vlastní mini wellness centrum, vám bude stačit pár čtverečních metrů. Zdaleka nejoblíbenějším prostředkem pro relaxaci bývá hydromasážní vana, tedy vířivka. Ponoření se do horké vody způsobuje stoupání tělesné teploty a rozšíření cév. Výsledkem je zlepšení oběhu krve. Voda nadnáší až 90% hmotnosti člověka a pomáhá zmírnit tlak na klouby a svaly. Moderní vířivé vany jsou vybaveny celou řadou speciálních trysek, které slouží k masáži specifických svalových partií. Taková koupel patří mezi opravdu intenzivní zážitky. "Whirlpoolky" navíc skvěle vypadají a stanou se stylovým doplňkem každé domácnosti i zahrady. V posledních letech se dostávají do popředí zájmu mobilní vířivé bazény, jejichž pořizovací cena rezonuje v nižších desítkách tisíc. Využitelnost a celkový dojem jsou ovšem takřka srovnatelné s konvenčními vířivkami. Dobrou volbou je například tato Bestway jacuzzi lay-z-spa. Tip na nákup: Vířivé bazény, ale také oblíbené bazény s konstrukcí, které jsou nedílnou součástí většiny českých zahrad, zakoupíte levně na hrackarstvieu.cz.

Sauna – balzám pro tělo i duši

Neméně oblíbené jsou i sauny. Saunování je perfektní způsob pro posílení imunity a dokonale uvolňuje tělo. Trendy jsou zejména infrasauny, které produkují infračervené teplo. Širokospektrální využití potěší každého, kdo potřebuje ulevit od bolesti a navíc zápolí s nadváhou. Je všeobecně známo, že pravidelný pobyt v infrasauně napomáhá k udržování hmotnosti a je tak vhodným doplňkem pro redukci váhy. Mezi další pozitiva patří i zpomalení stárnutí organismu, zlepšení plodnosti, zvyšování rozpínavosti tkáně, redukce celulitidy či stimulace krevního oběhu. Pokud vás možnost domácí relaxace zaujala a toužíte po kvalitním zařízení, neváhejte a začněte s budováním soukromé wellness zóny co nejdříve!

Publikováno: 13. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková