Příprava na přijímací zkoušky na střední školy

Pokud po letních prázdninách nastupuje vaše ratolest do devátého ročníku základní školy, je na čase se zamyslet nad střední školou, se kterou jsou neodmyslitelně spjaté samozřejmě i přijímací zkoušky. Vzhledem k tomu, že příprava je mnohdy náročnější, než se na první pohled zdá, je dobré svěřit práci do rukou profesionálů. Dávno jsou pryč doby, kdy se přijímací zkoušky na jednotlivé střední školy diametrálně odlišovaly. V současnosti jsou sjednocené, což s sebou přináší spoustu výhod, především příprava na přijímačky je jednodušší. Nezáleží totiž na tom, jestli se žák hlásí na průmyslovou školu, obchodní akademii, nebo gymnázium, protože v každém případě ho čekají stejné testy. Jak vyzkoušet testy na přijímačky?

Rozdíly jsou v bodování

S velkou pravděpodobností si kladete otázku, proč jsou na zájemce hlásící se na gymnázium kladeny stejné nároky jako na žáky, kteří chtějí studovat střední školu zakončenou výučním listem. Sice jsou testy stejné, nicméně odlišnosti jsou v bodování jako takovém. Pamatujte na to, že pokud se vaše dítě hlásí na prestižní školu, musí mít pro přijetí mnohem více bodů než deváťák, který chce být na učilišti. Ideální je, aby si každý deváťák vyzkoušel přijímačky nanečisto, aby věděl, co všechno ho vlastně čeká. Jestliže si chcete být jisti, že se vaše dítě na vysněnou střední školu opravdu dostane, přihlaste ho na kurz zvaný To dáš.

Příprava na přijímací testy na SŠ

Stres postihuje i teenagery, takže příprava na přijímací zkoušky na střední školy není ztráta času, spíše naopak. Žák se naučí odolávat stresu, a tak nezpanikaří ani při sebetěžší otázce. V rámci kurzu si vyzkouší, jak vypadají přijímací zkoušky, aby věděl, co ho vlastně čeká. Projekt zvaný To dáš připraví žáky na zkoušku v roce 2023. U ostrých zkoušek žáky rozhodně nic nepřekvapí.

Publikováno: 19. 07. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková