7 alternativ k půjčce na rekonstrukci domu

Přestavba domu je velkým počinem, ať už chcete svůj dům uvést na trh, nebo jen hledáte nový vzhled pro nadcházející sezónu. Jednou z hlavních věcí, na kterou je třeba myslet při plánování rekonstrukce domu, je způsob, jakým ji zaplatíte.

Je důležité předem naplánovat, jak financovat úpravy domu, abyste se vyhnuli dodatečným nákladům a případným finančním problémům. V závislosti na vaší finanční situaci a cílech můžete mít řadu možností financování vašeho projektu na zlepšení bydlení. Prozkoumejte všechny možnosti, abyste se mohli rozhodnout pro nejlepší finanční řešení. Kliknutím sem získáte více informací o tomto tématu a různých možnostech financování. Než se však rozhodnete, jak financovat vylepšení svého domova, zjistěte, zda ho potřebujete.

Měli byste financovat rekonstrukci svého domu?

O tom, jakým způsobem budete platit za rekonstrukci domu, rozhoduje množství peněz, které máte, a velikost projektu. V ideálním případě je nejlepší našetřit si na konkrétní projekt a pak tyto peníze použít na zaplacení. Ne vždy je to možné, zejména v případě neočekávaných oprav nebo rozsáhlých rekonstrukcí.

Přemýšlejte o následujících prvcích, abyste se rozhodli, zda je pro vás půjčka na rekonstrukci domu ideální volbou:

  • Jaké jsou vaše měsíční výdaje a zda si můžete dovolit platit něco jiného?
  • Jaký je rozsah projektu?
  • Zvýší vylepšení hodnotu vašeho domova?
  • Jak dlouho bude trvat dokončení renovace?
  • Především, je to nutné?

Jestliže jste v dobré finanční situaci a jakákoli provedená vylepšení zvýší hodnotu vaší nemovitosti, mohou se vám dodatečné náklady na financování vyplatit. Rekonstrukce domu může být nezbytná i v případě, že nejste v bezpečné finanční situaci. Nejlepší je však znát náklady ještě před zahájením projektu.

Jak financovat rekonstrukci domu?

Tady je několik řešení, která vám pomohou s vaší situací

#1: Šetření

Nejlepším způsobem, jak si zajistit finanční jistotu pro svůj projekt na zlepšení bydlení, je našetřit potřebné finanční prostředky. Pokud ještě nemáte našetřenou značnou částku, může to znamenat odložení zahájení projektu. To však také znamená, že se po dokončení renovace nebudete muset obávat splácet úvěr nebo vysoký účet z kreditní karty.

Součet peněz, které musíte ušetřit, závisí na druhu renovace a rozsahu projektu.

#2: Americká hypotéka

U hypotéky můžete mít nárok na nižší úrokové sazby než u nezajištěného osobního úvěru, protože se jedná o zajištěný úvěr zajištěný vaším domem. Americká hypotéka je druh revolvingového úvěru, který vám umožňuje půjčovat si peníze podle potřeby (až do výše úvěrového limitu). Díky své flexibilitě jsou ideální pro rozsáhlejší a složitější projekty.

Pokud nebudete splácet včas, může být váš dům předmětem exekuce, protože slouží jako zástava. Většina amerických hypoték má navíc variabilní úrokové sazby, což znamená, že vaše splátky se mohou zvyšovat nebo snižovat v závislosti na aktuálních ekonomických podmínkách.

#3: Úvěr na rekonstrukci nebo opravu domu

Banky, družstevní záložny a někteří online věřitelé nabízejí nezajištěné osobní půjčky na vylepšení bydlení. Nemusíte použít svůj dům jako zástavu, protože tyto půjčky nejsou zajištěné. Úroková sazba a to, zda máte nárok na úvěr, však závisí na vašem úvěrovém skóre.

Pokud souhlasíte s podmínkami, budou vaše peníze převedeny přímo na váš účet.

#4: Hypotéka

Můžete zvážit, zda místo americké hypotéky nepožádat o úvěr na vlastní bydlení nebo o druhou hypotéku. Tento typ půjčky je jednorázová částka, kterou byste spláceli po určitou dobu pravidelnými, pevně stanovenými měsíčními splátkami.

Půjčky na bydlení nabízejí podstatně vyšší úvěrové limity a delší dobu splácení než půjčky na rekonstrukci domu. Jsou také zajištěny použitím vašeho domu jako zástavy.

#5: Kreditní karty

Použití kreditní karty k zaplacení drobných úprav v domácnosti, jako je výměna koupelnové desky nebo vybudování nového šatního systému, může být jedním z nejlepších způsobů financování vašeho projektu.

Prvních několik měsíců se u některých kreditních karet neúčtují žádné úroky. Kartu s úvodní roční procentní sazbou nákladů (RPSN) ve výši 0 % můžete použít k financování drobných úprav v domácnosti a nikdy nezaplatit žádný úrok.

#6: Refinancování hypotéky

Při refinancování hypotéky se vaše stávající hypotéka nahradí větším úvěrem a získáte novou úrokovou sazbu. Peníze navíc, které získáte z nového úvěru, můžete použít na vylepšení svého domova, protože rozdíl mezi starou a novou hypotékou bude váš.

Pokud si majitel domu nemůže dovolit vyšší měsíční splátku hypotéky a má nárok na nižší úrokovou sazbu, než je jeho současná hypotéka, je vhodnou variantou refinancování hypotéky.

#7: Úvěr ze stavebního spoření

Pokud vám bude schválen úvěr ke stavebnímu spoření, můžete potenciálně ušetřit na úrocích a pojištění. To je skvělá volba, pokud jste nedávno koupili dům a potřebujete ho vylepšit. Prostředky však musí být použity na zlepšení, které zvýší užitečnost nemovitosti; některá zlepšení nemusí být způsobilá.

Závěr

Existuje několik různých způsobů, jak zaplatit za projekty renovace nebo přestavby domu, od osobních půjček až po půjčky od místní samosprávy. Je důležité zajistit, abyste získali nejlepší podmínky a sazby úvěru na rekonstrukci domu bez ohledu na to, jaký typ úvěru si vyberete a s jakým věřitelem se rozhodnete spolupracovat.

Publikováno: 20. 02. 2023

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: hypotéka | půjčka | úvěr | americká hypotéka