Trápí vás úzkosti, závislosti či deprese? Nebojte se vyhledat odbornou pomoc

Trápí vás nespavost, úzkosti, deprese a další obtíže, které začínají negativně ovlivňovat váš život? Nejen s těmito obtížemi je vhodné vyhledat specializované zařízení a požádat o pomoc psychoterapeuta. Jak poznat, že něco není v pořádku a proč se nebát vyhledat odbornou péči?

Příznaky, které není radno podceňovat

Máte v poslední době potíže se spaním, trápí vás nedostatek energie, jste podráždění, zažíváte stavy úzkosti, trápí vás černé myšlenky či třeba nedáte telefon z ruky a trávíte na něm všechen svůj volný čas? Všechny zmíněné příznaky mohou znamenat, že vaše psychické zdraví není v pořádku a není od věci objednat se na vyšetření, například na ambulanci psychiatrie Brno.

Jak probíhá vstupní konzultace?

Během nezávazné vstupní konzultace dojde k rozhovoru s odborníkem i vyplňování několika písemných testů. Díky tomu diagnostikující psychologové získají představu o tom, co vás vlastně trápí, co může být příčinou vašich potíží i jaký bude nejlepší léčebný postup.


S vhodnou psychoterapeutickou metodou se můžete pustit do léčby

Protože psychoterapeutických metod je skutečně mnoho, je důležité najít tu správnou. Jakmile se terapeut rozhodne, jaký přístup léčby pro váš konkrétní případ zvolit, vysvětlí vám její principy a vy tak získáte jasnější představu o tom, co vás čeká. Při léčbě psychických obtíží se samozřejmě nedá určit, jak dlouho bude léčba trvat. Proto se obrňte trpělivostí a vyhlížejte světlo na konci tunelu.

Myslete na své psychické zdraví a pravidelně se ujišťuje o tom, že je vše v pořádku. Jakmile se objeví déle trvající potíže, například problémy s nespavostí, časté úzkosti, depresivní stavy a podobně, neváhejte kontaktovat terapeuta, který vám s vašimi obtížemi pomůže a vás tak bude čekat úleva.

Publikováno: 26. 02. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Aneta Malinová