Svět saunování se změnil – poznejte 3 nové trendy saunování

Ještě před dvěma lety byla sauna především místem zážitků a zábavných saunových ceremoniálů. S příchodem covidových opatření se však začal klást mnohem větší důraz na zdravotní účinky sauny. A nikdy v minulosti nenastal tak strmý nárůst počtu nových soukromých saun v bytech a rodinných domech. Důvodem je mnohem větší požadavek na posílení zdraví a imunitního systému celé rodiny.

15 minut pro zdraví kdykoli potřebujete

Zdravotní účinky sauny jsou známé od nepaměti. Ale nikdy v minulosti na sauny nekladli lidé tak vysoké požadavky. Zjištění, že stejně jako viry chřipky zahubí horko v sauně stejně spolehlivě i ostatní viry a navíc slouží i jako prevence proti nemocem, nemohlo udělat saunám větší reklamu.

Je to jednoduché: kdo chce žít zdravě a mít silný imunitní systém, saunuje se pravidelně alespoň jednou týdně. Nejlépe ve vlastní sauně. Protože veřejné sauny mohou kdykoli znovu zavřít…

Vlastní sauna patří mezi největší trendy v saunování. Malá, velká nebo luxusní, na tom nezáleží. Podstatné je, že saunu máte na dosah ruky a můžete se saunovat kdykoli vás napadne.

Sauna na zahradě

Se zdravým životním stylem se snoubí pobyt na čerstvém vzduchu. A když to smícháte dohromady, vyjde vám venkovní sauna.

Saunování v přírodě má mnohem větší účinky. Navíc nejste na zahradě ani na terase tak svázáni prostorovými možnostmi, jako při plánování sauny v bytě.

BIO-sauna je lepší než finská

Finská sauna má jeden velký problém – vysoká teplota a zároveň suchý vzduch. To mnoha lidem nevyhovuje. Určitým řešením je polévání saunových kamenů vodou, ale existuje i mnohem dokonalejší způsob saunování: BIO sauna.

V BIO-sauně se teploty pohybují jen kolem 55 °C a vlhkost vzduchu je 30 – 60 %, což je velmi příjemné. Navíc lze saunu jednoduše provonět vonnými esencemi a další velkou výhodou je, že do BIO sauny mohou i děti.

Pokud přemýšlíte o vlastní sauně, neměli byste ji vybírat jen podle obrázků v katalogu nebo na internetu. Navštivte saunové showroom a tam načerpejte inspiraci, vystavené sauny si pečlivě prohlédněte a případně i vyzkoušejte. Infrasauny, finské sauny, BIO-sauny nebo venkovní sauny Saunasystem splní všechna vaše přání. Buď ve formě typizované sauny, nebo jako sauna na míru.

Publikováno: 28. 12. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková