Pijte zdravou vodu! Používejte filtr

Voda z kohoutku je pitná. Než se dostane do domácností, prochází úpravou, která ničí škodlivé látky. Bohužel se ani tak nedá říct, že je voda z kohoutku ideální pro zdraví, a to především kvůli přidanému chlóru. Ten má za úkol ničit případné choroboplodné zárodky, které se mohou do vody dostat v potrubí. Účel plní, avšak vytváří další sloučeniny, které nám úplně nesvědčí. Voda také může obsahovat hormony, antibiotika a pesticidy. Jak tento problém vyřešit?

Kohoutková versus balená voda

Někteří lidé se problém s kohoutkovou vodou snaží řešit nákupem vody balené. Takové řešení je ovšem velmi nešťastné. Balená voda sice neobsahuje chlór a neprochází potrubím, na druhou stranu se do ní dostávají nevhodné látky od plastových láhví. Výsledek je pak ještě horší. Dalším úskalím balené vody je nadměrná produkce odpadu. Jen si spočítejte, kolik zbytečných lahví vyhodí každý den čtyřčlenná domácnost…

Jak na to? Pořiďte si filtr na vodu

Zdravé a z ekologického hlediska nezávadné řešení je filtrace vody. Pořiďte si filtr, který se instaluje přímo na kohoutek, a pijte křišťálově čistou vodu. Uhlíkové filtrační vložky ji zbaví chlóru i dalších organických látek. Zmizí také typický chlorový zápach. „No jo, doma budu mít čistou vodu, ale co když budu pryč a budu si potřebovat dolít vodu do láhve? Zase budu pít nefiltrovanou.“ I na tento problém se nabízí jednoduché řešení. Abyste mohli pít čistou vodu i kdekoliv mimo domov, vyberte si filtrační láhve a příslušné filtrační patrony. Častým problémem je tvrdá voda obsahující příliš mnoho minerálů. Tvrdá voda je nepřítelem praček a myček, neboť v nich vytváří vodní kámen. Usazené minerály mohou elektrospotřebiči páchat nemilé škody. Problém zmizí s použitím pračkového filtru. Zachytí přebytečné minerály a do pračky či myčky se dostane neškodná měkká voda. V nabídce specializované firmy, jako je www.penepex.cz, jsou i mnohé další filtrační systémy, např. do bazénů či kávovarů nebo do ledniček se systémem na chlazenou vodu. Investice do filtrů se rozhodně vyplatí. Zdraví je přece to nejcennější, co máme.

Publikováno: 02. 08. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková