4 výhody rekuperace vzduchu, které si zamilujete

Rekuperace vzduchu je moderním a efektivním řešením, které nabízí několik výhod, jež oceníte nejen z finančního hlediska, ale také z pohledu pohodlí a zdraví vašeho domova.

Úspora nákladů na topení

Jednou z hlavních výhod rekuperace vzduchu je významná úspora nákladů na vytápění. Díky využití odpadního vzduchu ke zahřátí přiváděného čerstvého vzduchu se tepelná ztráta při větrání otevřenými okny dramaticky snižuje. To se projeví ve snížených provozních nákladech na zdroj tepla a může přinést úsporu až 60-70 % nákladů na vytápění. Tímto způsobem mohou majitelé bytů a domů dosáhnout značných finančních úspor.

Vysoká kvalita vzduchu v domácnosti

Většinu svého volného času trávíme doma, a proto je důležité mít k dispozici čerstvý a čistý vzduch. Rekuperace vzduchu zajišťuje neustálý přísun čerstvého vzduchu zvenku do vašeho domova. Navíc rekuperační jednotky, jako například Aldes, disponují filtry, které dokonale vyčistí přiváděný vzduch od pylu, jemných částic, bakterií a volitelně lze přidat i VOC filtr. To znamená, že rekuperace vzduchu může snížit potřebu používání vysavače. Zákazníci, kteří již využívají rekuperační jednotky, se shodují na jejich pozitivních zkušenostech. Lidé trpící alergiemi, ekzémy nebo vyrážkami ocení tento systém nuceného větrání, který přináší výrazné zlepšení kvality vzduchu v jejich domovech.

Stabilní teplota v bytě

Jak již bylo zmíněno v první výhodě rekuperace do bytu či domu, odpadní vzduch zahřívá přiváděný čerstvý vzduch pomocí rekuperační jednotky. To znamená, že při větrání nedochází k prudkému poklesu (v zimě) nebo nárůstu (v létě) teploty v místnosti, jako při větrání otevřenými okny. Existují různé účinnosti rekuperačních jednotek a doporučuje se volit produkty s certifikací Passive House, která garantuje jejich kvalitu. Díky rekuperaci vzduchu si můžete udržet příjemnou a stabilní teplotu v celém bytě, což přispívá k pohodlí a komfortu života.

Odstranění plísní a bakterií - řešení vlhkosti

Nesprávné větrání a nepřiměřená teplota a vlhkost mohou vést k problémům s plísněmi a šíření bakterií. Rekuperace vzduchu vám pomáhá udržovat optimální klima a reguluje vlhkost ve vašem bytě. Větrací jednotky dokáží udržovat stabilní vlhkost vzduchu po celém bytě. Na rozdíl od větrání okny, kdy nedostatečné větrání nebo nadměrná vlhkost mohou způsobovat příliš suchý nebo přebytečně vlhký vzduch, rekuperace vzduchu zajistí, že se nemusíte starat o vznik plísní a hromadění vlhkosti na zdech. S rekuperací vzduchu máte jistotu stálé teploty a přiměřené vlhkosti, které přispívají k zdravému životnímu prostředí ve vašem domově.

Rekuperace vzduchu je bezesporu inovativním řešením, které poskytuje mnoho výhod. Úspora nákladů na topení, čerstvý a čistý vzduch, stabilní teplota a kontrola vlhkosti jsou jen některé z přínosů, které si můžete užít. Přemýšlejte o rekuperaci vzduchu jako o investici do vašeho zdraví, pohodlí a životního prostředí ve vašem domově.

Publikováno: 16. 07. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Natálie Ševčíková