Kdy je nejlepší čas na odklízení sněhu?

Vítejte, přátelé! Venku se hromadí sníh a může se zdát, že je čas stále někam chodit a někomu to říkat, ale jsou tu i jiné věci, které je třeba dělat Například uvolněte chodník před domem, aby se záchranáři mohli v případě potřeby dostat k vašemu domu a zároveň umožnili průchod lidem. Klíčové je však načasování I když máte nejlepší elektrickou lopatu na sníh, která vám usnadní práci, správné načasování je stále důležité.

Jaké jsou problémy s odklízením sněhu?

Mnozí z nás se již setkali se situací, kdy sníh zablokoval vstup do domu zvenčí. Nechcete, aby se to stalo, že ne? Kromě toho můžete být povinni udržovat volnou a přístupnou cestu ke svému domu, stejně jako vchod ke svým dveřím, pro případ, že by bylo nutné přivolat záchrannou službu.

Je důležité snížit námahu při odklízení sněhu, protože s ním souvisí mnoho potenciálních zdravotních rizik. Každý rok trpí tisíce lidí zdravotními problémy a v souvislosti s odklízením sněhu dochází dokonce k desítkám (ne-li stovkám) úmrtí. Abyste se nestali součástí této statistiky, doporučujeme používat elektrickou lopatu, která vám usnadní práci. Je však také důležité zvážit, kdy je nejlepší sníh odklízet, aby byla práce co nejefektivněji odvedena.

Kdy není nejlepší čas na lopatu?

Může se to zdát neintuitivní, ale při rozhodování o tom, kdy odklízet sníh, je třeba vzít v potaz několik důležitých faktorů. Možná si myslíte, že to může počkat nebo že je třeba to udělat hned, ale existují důležité faktory, které mohou změnit váš názor.

Jak se cítíte? Pokud se necítíte dobře nebo se cítíte slabí, bylo by vhodné dát si přestávku, zejména pokud nejste zvyklí na fyzickou aktivitu. Přílišné vynakládání energie může být škodlivé pro vaše zdraví.

Nečekejte, až přestane sněžit. Může se to zdát jako zbytečný úkol Pokud však sníh padá už příliš dlouho (Hej Siri, kdy přestane sněžit?), bylo by lepší nečekat, až přestane.

Někdy je lepší odložit, i když je situace zažehnána. Začněte tím, že to nemusíte dělat ve tmě. Za druhé, pokud se nejedná o veřejný prostor, můžete počkat, až sníh začne tát nebo ho vítr rozptýlí.

Nečekejte na den po sněžení. Sníh je v tomto místě hustší a je ho více. Statistiky ukazují, že k nejvíce smrtelným nehodám v souvislosti s odklízením sněhu dochází den po sněžení.

Kdy tedy lopatovat?

Vhodná doba pro odhrnování vašeho pozemku závisí na podmínkách a oblasti, kterou plánujete odhrnovat. Obecně platí následující pravidla:

Je vhodné odhrnovat chodník, dokud je sníh ještě lehký a suchý, a nečekat, až bude těžký a mokrý. Na zahradě je nejlepší počkat, až přestane padat sníh, aby se snížila potřeba námahy.

Zjistěte, kdy je sníh nejlehčí. Postupem času se stává vlhčí nebo hustší. Nejlepší je do té doby nečekat.

Předpovídá-li předpověď slunečné nebo větrné počasí, je dobré odhrnout sníh, dokud počasí udělá polovinu práce za vás.

Zjednodušeně řečeno, s odklízením byste měli začít, jakmile začne být sníh obtížně schůdný, i když stále sněží. Tento postup byste měli zopakovat, když napadne větší množství sněhu. To vás zahřeje, aniž by vás to unavilo. Postarejte se o sebe a své sousedy a odhrňte sníh, dokud můžete.

Publikováno: 18. 04. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Natálie Ševčíková