Jak co nejlépe vyleštit sklo?

Skleněné prvky v interiéru mohou být velmi zajímavé. Jejich design je neotřelý a nadčasový, takže jej můžete použít k jakémukoli stylu interiéru. Jeho nevýhodou je nutnost pravidelného čištění. Sklo je totiž materiál, na kterém jdou velmi dobře vidět jakékoli nečistoty – kupříkladu jen otisky prstů. Přinášíme několik tipů, jak leštit sklo, ať už jde o případ malé skleněné skříňky nebo dokonce prosklené výstavní vitríny.

Ocet nebo jedlá soda

Pokud chcete dosáhnout co největšího lesku bez komerčních prostředků, můžete jednoduše použít vodu s octem nebo jedlou sodou (20 g jedlé sody vystačí na 3 l vody). Rozhodně se vyhněte použití jakýchkoli abrazivních prostředků (tedy těch, které obsahují drobné částečky). Mohlo by dojít k poškrábání a zničení vašeho skla. Ocet dezinfikuje, přidává lesk a účinně zbavuje skvrn. Leštění čistým a suchým hadříkem se bohužel nevyhnete.

Zubní kartáček

Místa, která jsou obtížně leštitelná (jako jsou oblasti u pantů, rohy nebo třeba broušené ozdoby skla, můžete vyčistit s pomocí jemného zubního kartáčku. Je dostatečně malý, aby se dostal do všech zákoutí a přitom něžný, aby sklo nepoškodil.

Jedlá soda na menší předměty

Pokud chcete vyčistit menší skleněné předměty a dodat jim lesk, připravte si roztok z vlažné vody a jedlé sody. Na 3 litry vody postačí asi 20 g jedlé sody. Pořádně vše rozmíchejte, aby se soda rozpustila. Do této směsi ponořte na půl hodiny skleněný předmět. Poté předmět vyjměte, opláchněte pod tekoucí vodou a suchým hadříkem vyleštěte.

Noviny

Spousta hadříků se tváří, že nebudou pouštět chlupy, při leštění to ale udělají. Tato situace je opravdu k zbláznění! Není nic jednoduššího než sáhnout po papírových kuchyňských utěrkách. Nebo ještě lépe: pokud čtete noviny, můžete je před recyklací ještě využít k leštění skle

Publikováno: 28. 12. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková