Český specialista na provazy a lana ročně spotřebuje 57 tun materiálu

V posledních několika letech si spotřebitelé uvědomují, že nízká pořizovací cena není rozhodující faktor při výběru jakéhokoliv druhu zboží. V našich končinách se rozšířily velké obchodní řetězce, které však mnohdy nabízí produkty za dvojnásobnou cenu než menší čeští prodejci. Ukázkovým příkladem je sortiment s provazy a lany. V následujících řádcích vám představíme výrobní družstvo Delana. Pokud potřebujete lana a provazy, zřejmě míříte do některého hobby marketu, což je však velká chyba. Často totiž koupíte zahraniční produkt za neskutečně vysoké ceny. Existuje však ryze česká společnost Delana, která se specializuje na výrobu provazů, lan a dalších takových produktů, které jsou i o polovinu levnější, a přitom kvalitnější.

Co všechno Delana nabízí?

V pestrém produktovém portfoliu najdete nejen klasická lana a provazy, ale také prádlové šňůry, švihadla, autolana či zemědělské provazy. Přijdou si na své také zájemci o motouzy, teletníky či rohože. Delana má dveře otevřené ještě pro sportovce, jimž nabízí sportovní lana na šplhání. Jestliže vám vadí neuvěřitelné množství plastového odpadu, potěší vás síťové tašky, jež můžete znát i pod názvem síťovky. Představují legendární doplněk, který se používal hlavně v minulosti, ale opět se vrací do módy.

Houpací sítě pro odpočinek

Výčtem produktů zdaleka ještě nekončíme. Připraveny jsou i houpací sítě, díky nimž si můžete ze zahrady vytvořit útulné místo pro odpočinek a relaxaci. Jsou vyrobené z vysoce pevného materiálu, který zvládne i vyšší hmotnost uživatele. Výrobní družstvo Delana, které je na našem trhu od roku 1991, každoročně používá 15 tun bavlny, 26 tun juty, 2 tuny sisálu, 12 tun chemlonu a 2 tuny popypropylenu. Z těchto zmíněných látek vytvoří na 45 000 prádlových šňůr, 4 000 rohoží přede dveře, 3 000 lan na šplhání a přetahování a 20 000 švihadel.

Publikováno: 14. 02. 2019

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková