4 důvody, proč byste měli strávit příští dovolenou v karavanu

Karavaningu se oddávaly již minulé generace, které příliš mnoho cestovatelských možností neměly. V porevoluční éře proto cestování v obytném vozu logicky ustoupilo do ústraní a Češi se začali oddávat úplně jinému stylu dovolenkování. Nyní se však obytňáky dostávají do centra pozornost. Přesněji tam několik posledních let jsou a rozhodně to nevypadá jako módní záležitost. Proč byste měli vyměnit hotelový pokoj za palandu v přívěsu či obytném voze vyměnit i vy? Důvodů je víc než dost!

1. Bezprostřední kontakt s přírodou

Kontakt s přírodou je něco, co se ruku v ruce s rozvojem civilizace pomalu vytrácí. A právě proto stále intenzivněji hledáme každou příležitost, jak se na chvíli vzdálit z přetechnizovaného města. S karavanem totiž nemusíte zůstat v kempu – tzv. kempování na divoko má ještě větší kouzlo a přinutí vás vystoupit z komfortní zóny. Pravděpodobně si během toho uvědomíte spoustu důležitých věcí.

2. Stmelení rodiny

Dovolená s rodinou v hotelovém rezortu většinou vypadá následovně: jednotliví členové se rozprchnou a věnují se vlastním aktivitám. Společně stráví jen minimum času, a to je velká škoda, protože kdy jindy utužovat vztahy, když ne na dovolené? A právě v tom spočívá další výhoda karavaningu. Rodina je najednou blíže než kdykoliv předtím.

3. Cestování bez cíle

Pokud vás omrzel klasický koncept dovolené, pak se do karavaningu rychle zamilujete a pravděpodobně si nakonec pořídíte vlastní nový či starší karavan. Obrovskou výhodou tohoto způsobu cestování je, že nemusíte strávit všechen čas na jednom místě. Kdykoliv můžete změnit plány, zvednout kotvy a vyrazit jinam.

4. Romantika každým coulem

Pro milovníky romantiky je dovolená v karavanu jasnou volbou. Večery strávené takřka pod širým nebem se stoprocentně zařadí k vašim nejkrásnějším zážitkům. Nic takového jako je táborák v hotelu nezažijete... A jistě by se našly i další důvody, proč byste neměli nad dovolenou s karavanem váhat a vyzkoušet ji na vlastní kůži. Ale to zjistíte až v momentě, kdy se pro tento krok odhodláte!

Publikováno: 20. 11. 2017

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: dovolená v karavanu | karavaning