Nechutná vám voda? Zkuste filtrovanou!

Víte, jak dlouho vydržíte bez jídla? Díky tomu, že naše tělo umí využívat zásoby podkožního tuku a bílkovin to lze zvládnout i několik týdnů. S vodou je to jiné, bez ní vydržíme sotva pár dní. Voda je pro správné fungování těla nezbytná.

Bez vody není život

Rady, jak dodržovat pitný režim, se na nás hrnou ze všech stran. Existují už i chytré aplikace do mobilních telefonů, které nám připomenou, že je čas se napít. Je doporučené vypít denně alespoň 2,5 litru tekutin, část jich také přijímáme z potravy. Ideální na pití je čistá voda, bohužel ta z kohoutku nebo pet lahví nemá vždy úplně skvělou chuť a tak nechutná ani nám, ani dětem. Místo vody pak sáhneme raději po slazené limonádě nebo džusu a zbytečně tak v pitném režimu přijímáme cukry a konzervanty. Vodní filtry nám pomohou zlepšit chuť vody z kohoutku a zároveň ji i zbavit různých nečistot a škodlivých látek, které nejsou pro naše zdraví prospěšné.

Chuť pro zdraví

Když se dostaví pocit žízně, je už pozdě. Na dostatečný pitný režim bychom měli myslet s předstihem, jinak nám hrozí bolesti hlavy, únava a zhoršená schopnost se soustředit. Voda, která nám nechutná, ale rozhodně rádi pít nebudeme a tak se můžeme dostat do začarovaného kruhu. Zlepšit chuť vody a odstranit z ní všechny škodlivé nečistoty pomůže vodní filtr. Ten umí zachytit i těžké kovy, chlor, saponáty, pesticidy a mnoho dalších látek, zároveň ve vodě ponechá látky pro naše tělo prospěšné, jako je hořčík, vápník nebo jód. Velkou výhodou vody upravené kvalitními filtry je také její skvělá chuť, kterou si zamilují nejen dospělí, ale také děti. Právě u dětí bývá často problém s tím,a by vůbec pily, a pokud jim voda nechutná, těžko je k dodržování pitného režimu přesvědčíme. Některá filtrovaná voda je vhodná dokonce i pro děti od 6 měsíců. Když si na skvělou chuť upravené vody zvykneme, chceme ji mít k dispozici pořád, třeba i v kanceláři nebo na chatě na dovolené. To nám zajistí nádobový filtr, který přefiltruje konvici vody za několik minut. Nemusíme se tak zdravé a čisté vody vzdávat ani mimo domov. Bez vody není život a platí to pro všechny živé tvory na naší planetě. Díky kvalitním filtrům si můžete dopřát vodu čistou a se skvělou chutí.

Publikováno: 23. 02. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková