5 důvodů, proč si zamilujete středisko Jasná v Nízkých Tatrách

Jeden z hlavních důvodů, proč byste si měli Jasnou v Nízkých Tatrách vybrat jako cíl příští dovolené, je ten, že je zde co dělat bez ohledu na roční období. Není to tedy středisko určené výhradně pro lyžování, respektive zimní dovolenou. Jaké další aktivity ještě Jasná nabízí?

Perfektní lyžovačka

Nízké Tatry - Jasná je největší lyžařské středisko na Slovensku. Druhý největší vrchol Nízkých Tater - Chopok, nabízí více než 50 km sjezdovek pro lyžaře všech kategorií. Na své si přijdou začátečníci, rodiny s dětmi, ale i zkušení sportovci. A to dohromady až na 41 sjezdovkách. K dispozici budete mít také 10 vleků, 8 sedačkových a 5 kabinkových lanovek, které dokáží přepravit až 28 439 lyžařů za hodinu! Samozřejmostí jsou freerideové zóny či večerní lyžování. Jinými slovy zázemí jedna báseň!

Dechberoucí příroda a skvělá turistika

Do Jasné vás může přilákat také čarokrásná příroda. Abyste si dovolenku užili plnými doušky, nemusíte lyžovat, můžete si přece užívat turistiky! Možností je tolik, že nebudete vědět, po které turistické trase vydat nejdříve. Nízké Tatry - Jasná nabízí hned několik tras s různými stupni obtížnosti. Jednodenní pěší túry můžete absolvovat i s dětmi, na vícedenní náročnější túry však potřebujete důkladnější přípravu. V každém případě budete po celou dobu obdivovat nádhernou přírodu. Za pozornost stojí zejména nádherné ledovcové Vrbické pleso, které je největším plesem Nízkých Tater. Impozantní jsou však všechny výhledy na hřebeny Nízkých Tater.

Služby na špičkové úrovni

Pokud jde o ubytování, stravu a doplňkové služby, Jasná je skutečně na vysoké úrovni. Pro náročnější jsou v nabídce renomované hotely. Skvělou volbou hotel Nízké Tatry – Bjornsön Jasná, který se nachází v blízkosti svahu a lanovky. V samotném středisku samozřejmě nechybí řada barů, restaurací a možnosti výhodných nákupů, ale také lyžařská a snowboardová škola, či možnost úschovy zavazadel a lyžařské výstroje.

Doprovodné programy

V Jasné na vás čeká spousta skvělých zážitků. Například si můžete zapůjčit horská kola a projet tratě v Rocky Mountain Bike World Park. Nebo si užijte dobrodružství v Drakoparku, kde budete řešit nejrůznější zapeklité úkoly – samozřejmě s celou rodinou. A to je teprve začátek!

Vše pro děti

Pokud preferujete středisko, kde se nebudou nudit ani vaše ratolesti, Jasná v Nízkých Tatrách vás nezklame. V létě si prckové užijí Maxiland Summer Park a jeho zábavné atrakce. V zimě zase Maxiland lyžařskou školku pro děti. Znamenitá je i Fun Aréna s možností sáňkování, bobování či půjčení snowbiku nebo skifoxu.

Ať už do Jasné vydáte na výlet s rodinou, partou přátel nebo na romantický pobyt ve dvou, užijte si hotel Chopok a odvezte si domů ty nejkrásnější vzpomínky!

Publikováno: 13. 03. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková