Víte, kde si v Čechách užijete tu nejlepší dovolenou?

Ideální dovolená znamená pro každého něco jiného. To, že bychom si na ní měli odpočinout, načerpat síly, poznat nová místa a zažít spoustu dobrodružství však máme všichni společné.

Vybrat si místo, kde letos strávíme pár dní volna, není vždy jednoduché. Naše rozhodování ovlivňuje nejen samotná lokalita a počasí, ale také okolní prostředí, samotné ubytovací zařízení, naše zájmy a koníčky a v neposlední řadě i cena. Pokud nejedeme sami, většinou musíme udělat nějaký kompromis a hledat pobyty, které splňují požadavky i ostatních. Když jeden chce aktivní dovolenou plnou sportu a druhý hledá spíše odpočinek, je nejlepší volbou některý z wellness pobytů. Masáže i vířivka nebo bazén nám pomohou s relaxací a ve volných chvílích můžeme vyrazit na výlet po okolí pěšky nebo na kole. Na turisticky oblíbených trasách si lze vypůjčit třeba koloběžku, což ocení dospělí i děti. Naučit se na ní jezdit je otázka chvilky a užijete si legraci i adrenalin, zvlášť, když budete vyrážet z nějaké vyšší hory.

Děti totiž jen málokdy necháme doma, abychom sami odjeli na dovolenou. Dnes již nejsou problém pobyty pro rodiny s dětmi, které i v místě ubytování mají spoustu vyžití a možností, jak se zabavit. Rodiče tak mají čas na sebe i odpočinek, na některých místech je možné využít i animační programy určené přímo dětem. V létě ale mohou být děti třeba u babičky na prázdninách nebo na letním táboře, což dává prostor a čas využít pobyty s wellness pro dva a dokonale si odpočinout. Nemusíte mít černé svědomí, odpočaté a usměvavé rodiče ocení děti mnohem více než to, že jste je s sebou nevzali.

Při výběru lokality se řiďte především vašimi představami, zda vás více lákají výhledy na hory a turistika po vyhlídkách, nebo dáte přednost rovinkám pro pohodlnou jízdu na kole nebo ke své nejlepší dovolené potřebujete les či řeku.

Publikováno: 19. 05. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková