Zahradní domek už dávno neexistuje k uskladnění zahradní techniky

Obliba zahradních domků roste. A není se čemu divit. V létě vám takový zahradní domeček plně nahradí altán, kancelář či obytnou místnost. V některých je dokonce možné i celoročně bydlet.

Moderní zahradní domky dokážou plnit celou řadu funkcí. Parametrů při jejich výběru je hned několik, ať již se jedná o rozměry domečku, sílu stěn, či umístění dveří a oken.

Nářaďový, nebo relaxační?

Pokud sháníte domeček na nářadí, vystačíte si s domečkem menších rozměrů (3 × 3 metry) s malými okny a uzamykatelnými dveřmi. Jiné to je, je-li v hledáčku vašeho zájmu domek relaxační, tedy primárně sloužící k odpočinku. Zde už je vhodné promyslet umístění a velikost oken, dveří, popřípadě zvážit, zda k němu pořídit i terasu, přístřešek či pergolu. Z takového zahradního domku se tak může stát zahradní dům.

Vybírejte na skluzavky.cz

Bohatou nabídku takovýchto domků najdete na e-shopu skluzavky.cz. Jedná se o domky značek HEROLD, Biohort a Palmaco. Domky různých velikostí od těch nejmenších nářaďových (118 × 168 cm) až po rozměrné zahradní chaty, v nichž po jejich zateplení a napojení na elektřinu a inženýrské sítě budete moci celoročně bydlet. Zahradní chata AGNETA je navíc pěkná i po designové stránce.

Snadná montáž

Nesmírnou výhodou zahradních domků značky HEROLD je jejich snadná a rychlá montáž. Co se základů týče, zde existuje hned několik možností. Možné jsou základy jako u velké stavby, tedy klasická základová deska. Ale není to nutné. Protože dřevěné zahradní domky jsou lehké, postačující jsou i roštové konstrukce umístěné na zemních vrutech. Pro běžné zahradní stavby se používá zemní vrut o délce 60 cm, který je třeba zavrtat do hloubky 50 až 60 cm, takže v podstatě celý vrub by měl být pod zemí. Na domek o rozloze 3 × 3 metry budete potřebovat zhruba 16 vrutů. Samotný domek se pak v podstatě skládá jako stavebnice.

Budete-li mít po ruce šikovného pomocníka, zabere vám montáž zahradního domku zhruba jeden den. A pokud se na to necítíte, můžete si ho nechat smontovat od zaměstnanců značky HEROLD.

Publikováno: 10. 07. 2023 / Aktualizováno: 12. 07. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková