Karlštejn a okolí: Romantika a spousta aktivit pro celou rodinu

Rádi byste "vypadli někam ven", ale nechce se vám trmácet stovky kilometrů na přeplněné pláže? Pokud jste z Prahy, vydejte se do Karlštejna. Máte to, co by kamenem dohodil. Výlet však doporučujeme i mimopražským – ať už v souvislosti s návštěvou středověkého hradu nebo množstvím aktivit, které lze v jeho okolí provozovat.

Co dělat v okolí Karlštejna? Nudit se nebudete!

Karlštejn se nachází v chráněné krajinné oblasti Český kras, což je samo o sobě zárukou, že se zde nebudete nudit. Nejoblíbenější aktivity v okolí Karlštejna zahrnují cestu po naučné stezce, která vede přes nejzajímavější místa Národní přírodní rezervace Karlštejn. Dále doporučujeme návštěvu Koněpruských jeskyní, procházku kolem lomů Amerika, výlet do skanzenu Slovayovy lomy či procházku na nedaleký hrad Tetín. Na své si přijdou nejen příznivci pěší turistiky, ale také vášnivý cyklisté, neboť v okolí Karlštejna je nespočet cyklostezek. Zajímavostí, které byste měli při návštěvě Karlštejna shlédnout, je samozřejmě mnohem více. Spoustu času vám však zabere samotná prohlídka mohutného gotického hradu. Od centra Prahy ho dělí pouhých 25 kilometrů, a přesto jde o místo s úplně jinou atmosférou. Vůbec nejlepší je výlet v den, kdy se koná některá z pravidelných kulturních akcí. Aktuální seznam najdete na oficiálním webu hradkarlstejn.cz. Nedílnou součástí hradu jsou také vinné sklípky, voskové muzeum a další atrakce.

Tip na stylové ubytování v romantickém hotelu

Jeden den vám rozhodně stačit nebude. Chcete-li se krás Karlštejna a okolí dostatečně nabažit, měli byste vyrazit minimálně na prodloužený víkend. Stylové ubytování Karlštejn najdete v Romantickém Hotelu Mlýn Karlštejn. Hotel Karlštejn nabízí kombinaci romantického prostředí, skvělého jídla a příjemných drobností, které jinde nenajdete. Například domácí ZOO či ostrov s altánkem, grilem a party stanem. V každém případě jde o jedno z nejstylovějších ubytování v okolí blízkosti hradu.

Publikováno: 30. 07. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: karlštejn aktivity v okolí | karlštejn turistické zajímavosti