Jak vyřešit zastřešení na zahradu?

Pokud máte v plánu stavbu verandy, není dobré zapomínat na střechu. To může být levné, ale také stát majlant. Za kvalitu je vždy nutné si zaplatit a jen málokdy se takováto investice nevyplatí.

Levné nerovná se dobré

Venkovní posezení by mělo nějak vypadat, a proto byste ani neměli uvažovat o levných možnostech zastřešení typu nepromokavá plachta. Nejenže takováto řešení obvykle nefungují, jelikož je potřeba myslet i na nosnost plachty při zátěži, respektive na odtok vody, ale po vizuální stránce byste si rozhodně moc nepolepšili. Chcete-li zastřešení, které nejenže bude plnit svou úlohu a chránit vás před slunečními paprsky a deštěm, měli byste své peníze investovat do pergoly, potažmo si vyhlédnout některý ze zahradních altánů.

Ze dřeva i z moderních materiálů

Žijeme v moderní době a tomu odpovídají i používané materiály. Altány a pergoly se dnes vyrábějí třeba i z plastu, případně z oceli či hliníku. Tyto materiály mají velkou výhodu ve vysoké odolnosti vůči klimatickým jevům i mechanickému poškození. Problém je, že na některých zahradách nemusí působit úplně přirozeně. Hlavně plastové modely mají do vizuální dokonalosti daleko. Proto pořád stále více zákazníků dává přednost dřevěným zahradním konstrukcím před jinými alternativami. Dřevo vypadá dobře kdekoliv a když se správně ošetřuje, dokáže vydržet i hodně špatné klimatické podmínky. Ty však u nás běžně nepanují.

Na zakázku

Toužíte-li mít venkovní zastřešení co nejlepší, rozhodně je dobré si ho nechat vyrobit na zakázku. Získáte tak produkt, jenž na vašem pozemku dokonale zapadne. Abyste si ještě dosyta užili letní sezónu, je potřeba objednávat rychle, jelikož o altány a pergoly je velký zájem. Kupců je mnoho, výrobců málo. A při jednom si můžete objednat také plotové zástěny. Ty vám totiž dokáží zajistit na zahradě soukromí, případně se dají připevnit k pergole nebo altánu a fungovat jako stěny.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková