Zahradní domek oceníte vy, hřiště na zahradě zase vaše děti

Stodoly, boudy a kůlny. Všechny tyto objekty typické zejména pro doby minulé v současnosti nahrazují o poznání hezčí zahradní domky, které plní roli nedílného pomocníka při práci na zahradě. Pokud vás zařizování zahrady teprve čeká a zároveň chcete udělat radost svým dětem, snažte se spojit příjemné s užitečným. Zatímco ratolesti ocení dětské domečky a okolní hřiště s atrakcemi, vám zahradní domky poblíž těchto prvků značně usnadní život.

Zahradní domky pro nářadí všeho druhu i relax

Sekačka, motorová pila, hrábě, krumpáč a čisticí prostředky všeho druhu. Důvody, proč tyto věci neskladovat v domě a vydělit jim svůj vlastní prostor jsou dva. Zaprvé, nebudete mít sklep a garáž zarovnanou věcmi špinavými od trávy a hlíny. Zadruhé, všechny věci pro údržbu zahrady a okolí domu budete mít na jednom místě a nebudete je muset zdlouhavě nikde dohledávat. Výhodou pak je, když máte zahradní domek se zastřešenou terasou, kde si můžete po sekání nebo rytí dopřát zasloužený relax a zpříjemnit večer vychlazenou dvanáctkou a ogrilovanou krkovičkou. Takové zahradní stavby mohou nahradit i klasické altány a pergoly.

Dětské domečky a hřiště nejsou "něco navíc", ale spíše standard

Zatímco ještě před deseti lety byly dětské domečky, skluzavky a celá hřiště s rozličnými atrakcemi luxus, na který dosáhlo jen minimum domácností, dnes podobné vychytávky pro ty nejmladší z nás patří ke standardu. Pokud se chystáte zařizovat dětské hřiště na zahradu, dejte si pozor na několik základních pravidel. I luxusní domky, skluzavky, houpačky další atrakce by měly mít:
  • kvalitní a měkký povrch;
  • zaoblené hrany atrakcí zamezující riziku ošklivého poranění;
  • oplocení proti zaběhnutým psům, srnkám a podobně;
  • trvanlivé materiály.
Zároveň doporučujeme, abyste si zahradu před zastavením a založením záhonků nejprve pořádně rozvrhli. Je totiž dobré, aby se dětské domečky či hřiště nacházely poblíž zahradních domků s nářadím a čisticími prostředky, které budete pro údržbu venkovního dětského koutku chtě-nechtě potřebovat. A kde se po nich poohlédnout? Určitě se vám budou líbit kvalitní dětské domečky Herold!

Publikováno: 28. 07. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková