Velkosériová kovovýroba je atraktivní obor. Co se pod slovním spojením skrývá?

Dnes může člověk podnikat v jakémkoli oboru, také může v jakémkoli oboru pracovat. Jde tu jen o to, aby si řekl, co ho vlastně baví a co by chtěl v životě dělat. Dnes se samozřejmě lidé rozhodují i podle platů, což nedává zaměstnavatelům spát - bojí se o to, aby někdo nenabídl víc a zaměstnanci neodešli ke konkurenci. Samozřejmě se s tímto problémem potýká i velkosériová kovovýroba, která je však v současné době poměrně atraktivním oborem, k němuž se schyluje čím dál více lidí.

Pokud se také rozhodnete pro velkosériovou kovovýrobu, možná nevíte, co se pod tímto pojmem skrývá. Přece jen do výrobny mnohých firem člověk nevidí, proto si pojďme obor “velkosériová kovovýroba” krapet představit.

Pracuje se zde s hutními materiály

To nejdůležitější, co je nutné na úvod zmínit, je, že se zde pracuje s hutními materiály. Nejvyužívanější je samozřejmě ocel, tedy materiál, který je velmi, velmi odolný a také má dlouhou životnost. Mnozí odborníci tvrdí, že ocel dokáže v dobrém stavu vydržet i stovky let (nedivíme se tedy tomu, proč se ocel využívá tak hojně také ve stavebnictví, kde jsou z ní vyrobeny mnohé ocelové konstrukce).

Kromě oceli se hojně využívá také plech, dále železo a samozřejmě i jekly (či jinak psané jäkly) a podobné druhy hutních materiálů.

Jednotlivé procesy velkosériové kovovýroby aneb jakými procesy materiál prochází

Samozřejmě hutní materiály musí projít mnohými výrobními procesy, aby se z nich staly výrobky, o které je zájem a po kterých je poptávka. Hutní materiály musí projít lakovnou s předúpravou, kde dojde k odmaštění materiálu, také musí hutní materiál projít lisovnou, kde se materiál lisuje pomocí různých speciálních strojů, nesmíme zapomenout ani na svařovnu a brusírnu a na konečnou montáž.

Velkosériovou kovovýrobou se například zabývá společnost Steeltec.cz.

Publikováno: 30. 11. 2018

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková