Jak prodat nemovitost za nejvyšší cenu

Prodat pozemek, byt nebo dům je v dnešní době vcelku snadné. Vždy je ale nutné se zaměřit na cenu, kterou nám kupující je ochotný zaplatit. Jak to udělat, abychom za svou nemovitost dostali maximální možnou částku?

Nejrychleji získané peníze

Pokud hledáte možnost, jak získat finance za svou nemovitost vůbec nejrychleji, je výkup nemovitosti dobrou volbou. Výkup bytu nebo domu vždy jasně určí částku, kterou vám za vaši nemovitost nabídne. Po podpisu smlouvy máte peníze na účtu do dvou dnů. Jestliže tedy hledáte možnost, jak získat peníze nejrychleji, je tato možnost ideální. Nejvyšší cenu vám ale nenabídne. Vždy si totiž firma něco nechá pro zaplacení svých zaměstnanců. U výkupu totiž neplatíte žádné poplatky za zprostředkování nebo za právní servis. Vše je již zařízeno.

Nejvyšší částka, ale s rizikem

Nejvyšší částku za svou nemovitost získáte v případě, že se pustíte do prodeje svépomocí. V tomto případě budete ale muset sami shánět spolehlivého odhadce ceny nemovitosti, zároveň si také sami zajišťovat právní servis a jistota, že budou smlouvy v pořádku, je jen a jen na vašich bedrech. Vždy tak existuje jisté riziko, že se něco neuzavře správně. V případě prodeje svépomocí musíte zajistit propagaci svého prodeje na relevantních místech a scházet se s případnými zájemci. Máte ale stále šanci, že získáte více peněz. Jen to může nějaký měsíc nebo rok trvat.

Klasický prodej je zprostředkovaný

I třetí způsob má své výhody a nevýhody. V případě, že se rozhodnete pro realitní kancelář, se můžete těšit na kompletní servis. Vždy ale budete platit za zprostředkování prodeje, a také za právní servis. Realitka si samozřejmě ponechá svou provizi za to, že vaši nemovitost prodá. Vy se tak již dopředu informujte o tom, jakou skutečnou částku pak dostanete. I zde platí, že prodej může trvat měsíce.

Nejvyšší částku získáte v případě prodeji svépomocí.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková