Jarní sukně lákají na pohodlí

Po zimě, kdy jsou ženy uvězněné v několika vrstvách oblečení, všechno se hrne nahoru, svetr štípe, košilka se krčí, tričko má protočené švy, rukávy od košile se shrnují a límeček je stranou. To jediné, po čem ženy na jaře touží, je skutečné pohodlí. Jarní sukně mohou toto přání velice snadno splnit. Nejde totiž jen o použitý materiál, střih nebo veselé a hravé barvy, ale především o pružný pas. Jedná se vychytávku, která byla dlouhé roky vnímána jako něco, co se mezi lidi nehodí. Využívala se jen u tepláků a volnočasové módy. Bylo nepředstavitelné, aby se široká pruženka objevila u sukní. Ta doba je ale naštěstí nenávratně pryč a předsudky jsou nadobro mrtvé. Pohodlí je v módě totiž nesmírně důležité a jarní sukně jsou pro takové experimenty jako stvořené. Nezáleží na tom, jestli je sukně z džínoviny, teplákoviny, úpletu, gázoviny, plátna, manšestru nebo lnu. Pružný pas můžou mít všechny do jedné.

Pohoda na první dobrou

Jarní sukně jsou pohodlné, uvolněné, ležérní, neomezují v pohybu, jsou z příjemných a hebkých materiálů. Pružný pas představuje velkou výhodu v tom, že respektuje tělesné křivky. Ženy tak nemusí řešit pár kilogramů navíc. Svou univerzálnost jarní sukně potvrzují i tím, že je možné je nosit na několik způsobů – buď v pase nebo na bocích. Nezmění se jen jejich délka, ale i styl. Z klasického kousku, který se nosí níž a s basic tričkem, se během chvilky může stát nápadný retro kousek se zakasanou košilí. Pružný pase se snadno přizpůsobí mírám v pase i na bocích. Vždy je ale třeba dbát na to, aby byla pruženka kvalitní, pevná, nepukřela a nevytahovala se během praní nebo sušení. Volný lem pak postrádá svůj smysl, působí nevzhledně. A pravda, takové kousky, které už mají chvíle slávy dávno za sebou, se mezi lidi skutečně nehodí.

Pohodlí v kanceláři

Ženy se nemusí bát, pružný pas není odepřen ani elegantnímu stylu. Pruženka, která je tón v tónu se zbytkem sukně, nadělá spoustu parády i v kanceláři nebo na obchodním jednání. Každý musí pochopit, že pevný pas, podpatky, punčochy a košile s sebou přinášejí určitě nepohodlí, a tak je třeba občas vydechnout zvolit módu, která tělu uleví.

Něco navíc

Pružný pas nemusí ženy jen skrývat. Je to kus látky, který si říká o zdobení. Nejvíce efektní jsou různé třpytky nebo výšivky, které ozvláštní celý outfit a z pruženky, kterou by většina žen nejradši skryla, se tak může stát zajímavý a velice originální detail celého modelu. Velké oblibě se těší různé nápisy nebo folklórní motivy. U výšivek je ale třeba dbát na to, aby nebyly příliš pevné, pak by pružný pas neplnil svůj účel a jarní sukně by přišly o svoje pověstné pohodlí.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková