Už máte vybranou svou zimní dovolenou?

Zima klepe na dveře. I když jsme si užili a mnohdy ještě užíváme krásný slunečný a teplý podzim, teploty přeci jen pomalu, ale jistě klesají. Tím jak ubývá slunečních paprsků, se zvyšuje teplota v interiéru i počet vrstev oblečení, které nás mají ochránit před nízkými teplotami. Doba strávená venku se zkracuje na nutné minimum a ze zahrad a teras se začínáme přemisťovat do vyhřátých interiérů. O slovo se bohužel hlásí i první respirační onemocnění, rýma a kašel.

Zima je na dosah

Zkrátka tu co nevidět bude zima se vším všudy. Které dříve či později budeme mít tendenci uniknout, ať již do teplejších krajin, nebo alespoň tam, kde je zima skutečnou zimou plnou sněhu a místo smogu se budeme moci z plných plic nadechnout vzduchu čistého jako šampaňské.

Kam to bude?

Odpověď na tuto otázku vám pomůže najít například server hotely.cz, který sdružuje nabídku českých i slovenských ubytovatelů všeho druhu. Zamlouvala by se vám dovolená v Krkonoších? Máte ji mít. Stejně jako na Šumavě, v Krušných či Orlických horách.

Den na sjezdovce, večer ve wellness

Například ubytování ve Špindlerově Mlýně, to jsou hotely, hostely, apartmány, penziony, chaty a chalupy. V nabídce jsou ale i velmi lákavé zimní pobyty. Velké oblibě se v současné době těší především ty wellnessové umožňující prohřátí muskulatury v termálních bazénech, vířivých koupelích a saunách.

Kde zažijete nezapomenutelnou zimní dovolenou?

I takovýto pobyt ale můžete prožít na horách. Den strávit na sjezdovce a na jeho sklonku se zahřát ve wellness. Dobře vybavené wellness centrum má například hotel Praha a Horal ve Špindlerově Mlýně s bazénem, saunou a whirlpoolem. Zde si tak stoprocentně užijete obojího. Sněhu a tepla zároveň. Vaše zimní dovolená v Krkonoších tak stoprocentně získá nové grády. Při zimním putování po Česku rezervujte ubytování na Hotel.cz.

Publikováno: 16. 11. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková