Tři nejčastější omyly při nákupu investičního zlata

Zlato patří mezi oblíbené investiční nástroje už po dlouhá staletí. To ale neznamená, že se při jeho nákupu nemůžete dopustit osudových chyb. Naštěstí jsme si pro vás připravili tento článek, ve kterém vám pomůžeme se těchto chyb vyvarovat.

Jen milovník rizika vloží všechny svoje peníze do jedné komodity. Jednou nebo dvakrát to sice může vyjít a vy z investice vytáhnete zajímavý zisk, stačí ale jedno pochybení a zbytečně přijdete o peníze. A i když je zlato považováno za bezpečný způsob investice, ani na něj byste neměli spoléhat jako na všemohoucího ochránce vašich peněz. Někdy v budoucnu totiž může přijít krize, vy zpanikaříte, prodáte svoje zásoby a budete přesně tam, kde být nechcete. Proto své investiční portfolio rozložte, abyste měli jistotu, že v případě ztráty ochráníte alespoň část svého kapitálu.

Možná jste už slyšeli o lidech, kteří investovali svoje peníze do "kočičího" zlata. Zejména v historii se jednalo o způsob, jak mohli podvodníci snadno přijít k penězům. A něco podobného na vás může čekat i dnes.

Investiční zlato tedy nakupujte jen u ověřených prodejců jako je Zlaté Mince - Numismatika, a to online na www.zlate-mince.cz nebo ve specializovaném obchodě v Obecním domě. Mějte na paměti, že Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, můžete si však pořídit chličky švýcarských značek Argor Heraeus a P.A.M.P. Zmíněný prodejce je nakupuje od dceřiné společnosti rakouské centrální banky a garantuje proto původ i ryzost.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková